Na Moraviamanovi se bude bojovat o české i slovenské tituly

Nejslavnější a nejoblíbenější český závod v dlouhém triatlonu se uskuteční už v sobotu 22. června. Při MORAVIAMAN Triatlonu se v Otrokovicích rozhodne o nových českých mistrech, o národní tituly ovšem budou závodit také triatlonisté ze Slovenska.

Tohle bude pro 172 přihlášených závodníků náročný den. Triatlonisté budou v Otrokovicích bojovat o tituly s kvalitními soupeři, s dlouhými tratěmi a zřejmě také s počasím, které je podle předpovědi potrápí. Cyklistiku mohou ovlivnit déšť a vítr, na běh zase hrozí slunce a teploty atakující třicet stupňů.

Poprat se s nimi bude muset mimo jiné Jan Šneberger, největší papírový favorit závodu, pro kterého to bude jubilejní desátá účast na Moraviamanovi, přičemž historie tohoto závodu se začala psát v roce 2002. V minulosti už tu byl příbramský triatlonista několikrát na stupních vítězů, loni skončil druhý. Jak si povede letos? Kvalitní formu prokázal třetím místem na nedávném závodu Czechman.

Vysoké ambice ale budou mít také zlínský Petr Cívela, Slovák Michal Holub, Jan Slabý, Jan Kundrát nebo Petr Vabroušek, který ve 40 letech opakovaně dokazuje, že věk je jenom číslo. Překvapit také může někdo ze zahraničí – na startovní listině jsou kromě závodníků z Česka a Slovenska tradičně také triatlonisté z Polska, kteří tu už dokázali zvítězit, Maďarska a Rakouska.

Mezi ženami bude už o své čtvrté vítězství na Moraviamanovi bojovat Simona Křivánková. Držitelka traťového rekordu se ale letos vrací k závodění po mateřské pauze, proto zatím není v takové formě jako v minulosti. Bez šancí proto rozhodně nejsou ani Helena Kotopulu, Markéta Cibulková, Renáta Benčová a další ženy.

Vše pro ně odstartuje v 7 hodin na Štěrkovišti, kde absolvují 3,8 km plavání. Následovat bude 180km cyklistická část, kterou triatlonisté pojedou v pěti okruzích na silnicích mezi Otrokovicemi, Střížovicemi a Hulínem. Závěrečný běžecký maraton se pak uskuteční na cyklostezce vedoucí podél Baťova kanálu směrem na Kvasice.

Součástí programu jsou také závody dětí a štafet.