Na olomoucké RunTour se očekává dramatický závod

Hned několik elitních běžců se podařilo organizátorům přilákat na olomoucký závod série RunTour, která se jinak zaměřuje spíše na začátečníky. V sobotu 9. května se tak na start postaví například Petra Kamínková, Šárka Macháčková, Jiří Petr nebo Ladislav Kučera.

Také u druhého závodu série navýšili pořadatelé kapacitu, ta však zatím nebyla vyčerpána, proto se do závodu můžete ještě registrovat. Navýšení kapacity RunTour o 250 běžců sice slibuje zvýšení konkurence, ale pokud jde o ty nejlepší vytrvalce, u nich se papírové předpoklady příliš měnit nebudou.

Mezi ženami budou favoritkami Petra Kamínková a vítězka Volkswagen Maratonu Praha Šárka Macháčková. Druhá jmenovaná je sice již na startovní listině závodu, ale svou účast si rozmyslí dle ušetřených sil z nedávného pražského maratonu. „Hrozně ráda bych běžela, ale chci si zaběhnout pro hezký čas a ne se na trati trápit. Zatím mám nohy po maratonu unavené, ale věřím, že se do soboty dám dohromady,“ doufá Macháčková.

Jistý start naopak slibuje Petra Kamínková, místní běžecká hvězda je největší favoritkou ženského závodu na 10 kilometrů. „S jedničkou na prsou jsem ještě neběžela, takže bych to postavení měla potvrdit,“ říká s nadsázkou olomoucká rodačka. „A navíc na domácí trati. Bude to výzva. Už se moc těším. Se Šárkou se dobře známe, občas jsme spolu běhaly, bude to zábavný souboj,“ má jasno dvaačtyřicetiletá vytrvalkyně.

Mezi muži se nabízí rovněž vyrovnaná podívaná. O start v závodě se totiž pořadatelům přihlásila dvě jména, která svými osobními rekordy budí respekt. Jirka Petr a Ladislav Kučera budou atakovat hranici 32 minut na hlavní desetikilometrové trati.

„RunTour je pro mě především rodinný pohodový závod, proto se na ní chystáme s celou rodinou. Chci, aby si běžecký den užili všichni. A jestli se poperu o vítězství, to bude takový bonus navíc,“ má jasno Petr.

Jak oba souboje dopadnou, uvidíme už v sobotu po obědě, závod na 10 kilometrů je naplánován v olomouckých Smetanových sadech v sobotu 9. května ve 13 hodin. O startovní výstřel se postará olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita.

Text a foto: RunTour