Na triatlon XTERRA Czech míří 6 mistrů a mistryň světa

Mekkou terénního triatlonu v Evropě jsou bez nadsázky šumavské Prachatice. O víkendu 19. a 20. června opět přivítají závod XTERRA Czech, který je nejstarším světovým pohárem této prestižní série na našem kontinentu. Na jeho 18. ročník přijedou na jih Čech nejlepší světoví závodníci včetně 6 osobností, které již získali titul mistra světa.

Závodní program otevře závod Original, na jehož start se postaví 320 závodníků. Ten se skládá z 1500 metrů plavání v Křišťanovickém rybníce, 33 km horského kola drsným šumavským krajem po kořenech, kamenech, brody i mezi úvozy šumavských polí a luk a na závěr 10 km běhu z renesančního Velkého náměstí v Prachaticích směrem na Dubový vrch a zase zpět do cíle před Sochou spravedlnosti na místním rynku. 

V neděli se potom 30 nejlepších mužů a žen hlavního závodu může postavit na start prestižního XTERRA Short Tracku, který bude celý přenášen přímým přenosem České televize. Na závodníky čeká 40 minut extrémního triatlonu v krátkých, ale velmi technických okruzích okolo Křišťanovického rybníka. 400 metrů plavání, 9 km na kole a na závěr 2,2 km běhu. To vše v maximálním tempu, loket na loket po krásné čerstvě vystavené trase v lesích nad Záblatím. Short Track je atraktivní jak pro diváky podél trati, kteří nakonec mohou dorazit, tak pro televizní kamery, kterých bude podél trasy hned patnáct. Start žen je v neděli 20.6. v 9:00, muži se postaví na start v 10:30.

Na startu nebude chybět největší legenda terénního triatlonu Španěl Ruben Ruzafa, sedminásobný mistr světa. V posledních dvou letech ale kraloval francouzský triatlonista Arthur Serrieres, současná světová dvojka, také bude na startu. První závod světového poháru 2021 vyhrál na Lago di Garda jiný Francouz, Arthur Forrisier, mistr světa z roku 2019. Na stupně vítězů bude aspirovat ale také domácí Lukáš Kočař, který se blýskl v Itálii letos třetím místem. Mezi adepty na přední příčky budou patřit také Chané, Carloni, Roth, Schumann, Dolores nebo domácí Dušek, Bednarský, Soukup a další.

Mezi ženami bude hlavní adeptkou na vítězství mistryně světa do 23 let Švýcarka Loanne Duvoisinová, která ovládla první díl světového poháru. Itálie postaví na start hned trojlístek silných závodnic – mistryni světa z roku 2019 Eleonoru Peronciniovou, mistryni světa v zimním triatlonu 2021 Sandru Mairhoferovou a také loni druhou v Prachaticích Martu Mendittoovou. Domácí barvy bude znovu hájit legendární Helena Karásková, také mistryně světa v terénním triatlonu. Bez šance na TOP 5 není ani Jindřiška Zemanová.

Diváci jsou k závodu zvaní, vzhledem k uvolněným opatřením se mohou na sportovní klání podívat osobně. Atmosféru závodu přiblíží živý komentář hlasů České televize Standy Bartůška a Tomáše Budky, ale také hudba skvělého DJ Frikyho. Ten spojí v sobotním podvečeru síly i s hlasem XTERRA, moderátorem Chunem v pěveckém setu na prachatickém náměstí. Na diváky také čekají stánky partnerů závodu včetně outdoorového kadeřnického salonu Paul Mitchell.

Další informace najdou zájemci na www.xterra.cz