Navážou čeští běžci na lyžích v Drážďanech na senzační výsledky?

V minulé sezoně to byla pro české reprezentanty v běžeckém lyžování jedna z nejúspěšnějších závodních destinací. Při sprinterském víkendu v Drážďanech tehdy měli nadosah medailové pozice. Jak si povedou na břehu Labe tentokrát? V Sasku se bude závodit 18. a 19. prosince.

Světový pohár se v Drážďanech uskuteční už počtvrté v řadě. A čeští běžci na lyžích mají na závody v saském hlavním městě skvělé vzpomínky! Loni tu Kateřina Janatová vyhrála kvalifikaci, v závodě vybojovala 9. místo. V team sprintu byla dokonce pátá ve dvojici s Terezou Beranovou, které se tu senzačně dařilo v exhibičních závodech na 100 metrů. Luděk Šeller s Tomášem Kalivodou loni brali v team sprintu 8. místo.

Letos se v centru Drážďan představí devítka českých reprezentantů, kvůli nemoci mezi nimi ale bohužel nebude sprinterka Tereza Beranová, která mohla opět pomýšlet na skvělý výsledek. Trenér ženské reprezentace Jan Franc nominoval čtveřici: Kateřina Janatová, Petra Hynčicová, Zuzana Holíková a Barbora Antošová, která prožije premiéru ve Světovém poháru.

Trenér mužské reprezentace Vasil Husák nominoval pětici Michal Novák, Luděk Šeller, Jan Pechoušek, Tomáš Kalivoda a Ondřej Černý, který tu byl loni v kvalifikaci senzačně druhý. „Zatím předpokládám, že do nedělního team sprintu nastoupí dvojice Luděk Šeller s Michalem Novákem a Tomáš Kalivoda s Janem Pechouškem, je ale možné, že dojde ke změně na základě výsledků ze sobotního závodu,“ říká Husák.

Závod v centru města a přítomnost lyžařských hvězd obvykle lákají do areálu tisícovky diváků, které umějí v Drážďanech vytvořit fantastickou atmosféru. Kvůli protiepidemickým opatřením se ovšem závod už druhý rok po sobě uskuteční bez přítomnosti veřejnosti a rozlehlá tribuna pro 4500 diváků tak zůstane v robotron Ski Areně prázdná.

Pořadatelé opět nachystali pro závodníky trať o délce 650 metrů, kterou v individuálních závodech obkrouží dvakrát.

Sobotní kvalifikace začíná v 9 hodin, čtvrtfinálové rozjížďky startují v 11:30. Nedělní semifinále team sprintu jsou na programu od 10 hodin, finálové jízdy začnou ve 12:30. Přímé přenosy můžete sledovat na webu České televize a na Eurosportu.