Novák veze ze Světového poháru v Lahti skvělé 15. místo

Skvělé 15. místo vybojoval český běžec na lyžích Michal Novák v závodě Světového poháru ve finském Lahti. Dlouho přitom držel naději na nejlepší desítku, i tak je ale s výsledkem spokojený. Nejrychlejší byl v 15km závodě klasicky s intervalovým startem domácí Iivo Niskanen.

Novák byl v závodě mužů jediným českým zástupcem ve startovní listině. Na trať se vydal jako jeden z posledních, po něm už startovali pouze ti největší favorité. Jednotlivými mezičasy projížděl jako člen nejlepší desítky, další lyžařské hvězdy se ale na trať vydávaly až po něm.

Ve třetině závodu patřil Novákovi 12. nejrychlejší čas, v dalších pěti kilometrech ale čtyři příčky ztratil. V posledních stovkách metrů se pak dokázal vrátit na konečné 15. místo, ze kterého ztratil na Niskanena minutu a 21 vteřin.

„Když jsem po včerejším sprintu zklamaně říkal, že bych si už konečně rád udělal nějakým výsledkem radost, tak dneska se mi to podařilo. Jsem s 15. místem spokojený,“ popsal Novák. „Začal jsem dobře, ale v poslední třetině závodu mi začaly docházet síly. Pořád jsem se ale snažil správně dýchat, držet techniku a neklesat na mysli. Chtěl bych poděkovat servisu za skvělé lyže, které připravili v těch omezených možnostech, jaké tu tentokrát máme. Jsem rád, že jsme se sem oproti původnímu plánu vypravili. Myslím, že to stálo za to.“

Světový pohár bude pokračovat už ve čtvrtek 3. března v norském Drammenu.

Výsledky
Světový pohár, 15 km klasicky, Lahti (Finsko), 27. února 2022

Muži: 1. Iivo Niskanen (Fin.) 33:06,5, 2. Johannes Klaebo (Nor.) +17,6, 3. William Poromaa (Švéd.) +18 … 15. Michal Novák 1:21,9

Kompletní výsledky najdete zde.