Novinka Běhej lesy 2019: Noční dobrodružství nad Lipnem

Novinka Běhej lesy 2019: Noční dobrodružství nad Lipnem

To tu ještě nebylo! Závěrečný závod populárního seriálu Běhej lesy v Boleticích se tentokrát poběží v noci. Přijeďte si uložit pátou sezonu Běhej lesy k zimnímu spánku a užijte si jedinečnou atmosféru potemnělého lesa. Běhejte jako neřízená střela na hranici vojenského újezdu Boletice a poznejte krásu šumavského revíru. Startuje se 14. září od rybníku Olšina, který díky své nadmořské výšce patří k nejvýše položeným rybníkům v Čechách a nachází se ve stejnojmenné obci u Horní Plané.

Poběžme ale hezky popořadě. Všechno to totiž letos začalo v Lednici, pokračovalo u Karlštejna v lomu Velká Amerika a pokračovalo přes Vysočinu, Slavkovský les, Brdy a Bílou až do srdce Jizerských hor, kde se běžela letní verze legendární Jizerské 50.

Sedm závodů, sedm unikátních míst, tisíce běžců a zážitků. Běhej lesy ale letos ještě neřekly poslední slovo. Naopak, to nejlepší si nechaly nakonec. Noční závod. Trať osvícená jen čelovkami běžců za svitu měsíce a třpytu hvězd. Malebná šumavská krajina nad přehradou Lipno se stane skvělým hostitelem večerního dobrodružství zvaném Běhej lesy Boletice.

Přijeďte si na jih Čech pro jedinečný zážitek ze závodu, který dává běhání v přírodě nový rozměr. Na čerstvý vzduch a měkký povrch už se můžete u tohoto seriálu za pět let existence spolehnout, ale nyní přichází něco nového, nepoznaného a do jisté míry pořádně vzrušujícího.

A chybět nebude ani stále se zvyšující důraz na ekologii. Není náhoda, že právě Běhej lesy přišly v Čechách jako první se spolujízdou na závody a se zavedením odpadních zón. Když k tomu přidáme ve spolupráci se společnostmi Generali Investments CEE a Dr. Max letošní eko novinku s vratnými kelímky, bude to stále jen zlomek toho, co všechno se rozhodly Běhej lesy pro životní prostředí dělat.

Na občerstvovacích stanicích jsou samozřejmostí papírové kelímky od Enervitu a v zázemí koše na tříděný odpad. Na závod pak dováží materiál eko-vozy společnosti DB Schenker, které jsou díky vhodné emisní třídě šetrné k přírodě. Chcete další důkazy?

Nasaďte si čelovku, obujte trailové boty a dorazte k rybníku Olšina v jižních Čechách, čeká tam na vás v sobotu 14. září běžecké dobrodružství pod noční oblohou a závěrečná párty se zakončením běžecké sezóny.

TERMÍN: Sobota 14. 9. 2019
MÍSTO:  Olšina, Jihočeský kraj, GPS: 48.7791517N, 14.0934814E
ČASOVÝ LIMIT: 3,5 hodiny (20 km), 2,5 hodiny (13 km)

INFO: www.behejlesy.cz
REGISTRACE: www.sportid.cz
POVRCH: lesní cesty, zpevněné cesty
POVINNÁ VÝBAVA:
funkční čelovka

Text: Běhej lesy | Foto: Běhej lesy