Od Sněžky do Prahy. Nová výzva pro štafetové týmy

Od Sněžky do Prahy. Nová výzva pro štafetové týmy

Dlouhé štafetové běhy se stávají novým fenoménem. Zatímco běžci ještě regenerují po populárním Vltava Runu, v Krkonoších už se chystá další atraktivní akce. První oficiální ročník závodu Sněžka-Praha odstartuje v sobotu 27. června.

Startovní brána bude nachystána přímo pod nejvyšší českou horou, konkrétně v Obřím dole, odkud se budou jednotlivé týmy vydávat na trať od 16 hodin.

Chtějí-li se dostat do cíle, budou muset absolvovat 197 kilometrů, nastoupat 2 253 výškových metrů a seběhnout 3014 metrů. Trasa je vedená po silnicích třetí třídy a necestách čtvrté třídy. Organizátoři ji rozdělili do 20 úseků o délce osmi až dvanácti kilometrů.

V kategorii Normál se týmy skládají z pěti až sedmi členů, v kategorii Ultra pak pouze ze tří. Ať tak či tak, je zřejmé, že každý člen štafety bude muset absolvovat více úseků. Do cíle, který se bude nacházet na vltavském nábřeží v pražské Troji, musejí týmy dorazit v časovém limitu 24 hodin.

Při loňském, nultém ročníku stačilo na vítězství v kategorii Normál 16 hodin a 3 minuty, v kategorii Ultra pak 18 hodin a 27 minut. Zkusíte je překonat?

Zajímavé video z nultého ročníku si můžete pustit zde.

Více informací o závodě najdete na www.snezka-praha.cz.

mapa