Od Sněžky do Prahy: štafeta zakončená euforií u Vltavy

Splněno. Z Obřího dolu v Krkonoších až na vltavské nábřeží v pražské Troji dorazilo při prvním ročníku štafetového závodu Sněžka-Praha všech šestnáct týmů. Nejrychlejší tým proběhl cílem v čase 14 hodin a 26 minut.

Na dvousetkilometrovou trať se z Obřího dolu vydalo 10 smíšených a 6 mužských týmů, dohromady se tak o posledním červnovém víkendu protočilo na trase 107 závodníků.

Závod odstartoval v úbočí Sněžky za vydatného deště, ve kterém se první běžci vydali stoupat na hřeben, přeběhli kolem Hrnčířské boudy a vběhli do krásného údolí Čisté a podél vodopádů a peřejí seběhli do Černého dolu, kde na ně čekala první výměna.

Druhý běžec v pořadí už měl za úlohu vyběhnout z Krkonošského národního parku a odevzdat štafetu
na starém letišti nad Fořtem. V tu dobu už přestal závodníky trápit déšť. Dál se týmy vydaly napříč nocí kolem Labe snezka 2s přehradou Les Království a pokračovaly různorodou krajinou na Nymburk, kde se znovu připojily na stezku na břehu Labe a pokračovaly směr Praha.

V cíli, kam jako první dorazil tým Sedm Statečných, vládla pohoda a euforie. Žádnému běžci se nic nestalo a všichni, kteří bloudili, se nakonec našli a v pořádku doběhli až do Troje, kde na některé čekala koupel ve Vltavě. Na vlně adrenalinu a euforie pak všichni počkali až do příchodu posledního běžce v poledních hodinách.

Přidáte se příště také?

 

Text: red | Foto: pořadatelé