Opět stříbrný! Marek Rauchfuss obhájil na druhé místo na MS v zimním triatlonu

Marek Rauchfuss přidává do své sbírky další medaili ze světového šampionátu v zimním triatlonu. V sobotu 25. března vybojoval v norském Skeikampenu druhé místo. Nestačil pouze na domácího favorita Hanse Christiana Tungesvika. Mezi juniorkami brala 5. místo Alžběta Dvorská.

V norském lyžařském středisku panovala i na konci března pravá zima. Celý den vydatně sněžilo a teploty se pohybovaly hluboce po nulou. Náročné podmínky však českému reprezentantovi svědčily. Již od prvního běžeckého úseku se pohyboval na medailových pozicích. Během cyklistiky se dostal do vedení, ale na běžkách na domácího závodníka nestačil. 

„Logicky na běžkách nejsem tak rychlý, Norové zde mají k lyžování perfektní podmínky, já na nich stál naposledy v Andoře během mistrovství Evropy,“ vysvětloval průběh závodu Rauchfuss. „Na kole jsem díky náročným podmínkám hodně získával, ale větší náskok se mi bohužel vytlačit nepodařilo,“ dodal český reprezentant, který je jinak především profesionální biker.

V cíli se tak Rauchfuss musel spokojit opět s druhým místem. „Letos jsem měl asi ke zlatu nejblíže v životě. Ale jo dobrý,“ neskrýval mírné zklamání. Do své sbírky přidává již 11. světovou medaili, na zlato si ale bude muset opět počkat. 

V závodě juniorek brala 5. místo Alžběta Dvorská. V pátečním zimním duatlonu brali cenné kovy čeští age group závodníci. Marek Ščerba a Ivo Grabmüller svou věkovou kategorii ovládli. Jaroslav Balatka byl druhý. Šampionát pokračuje v neděli 26. března triatlonovým závodem age group a štafetami.

Výsledky

Mistrovství světa v zimním triatlonu, Skeikampen (Norsko), 25. března 2023

Muži: 1. Hans Christian Tungesvik (Nor.) 1:40:17, 2. Marek Rauchfuss 1:41:30, 3. Franco Pesavento (It.) 1:42:14

Kompletní výsledky najdete zde.