Organizátoři ČEZ Jizerské 50 navyšují kapacitu závodu ČT Jizerská 10, závodníci se projedou po nové trase

Distance na 10 km bývá zpravidla vyprodaná jako první a těší se velké oblíbenosti, především u rodin s dětmi. Letos ale závodníci nemusí smutnit, kapacita závodu se navyšuje na celkových 1500 startovních čísel z původních 750. Důvodem je zcela nová trasa na Jizerské magistrále, která pojme větší kapacitu závodníků. Pokud si tedy netroufáte na závody v délce 25–50 km nebo chcete vyrazit do stopy s celou rodinou, využijte této příležitosti! Není pochyb, že se po startovných jen zapráší.

ČT Jizerská 10 už plní i svou čekací listinu a organizátory těší velký zájem jak rodin s dětmi, kterých je každoročně na tomto závodě víc a víc, tak zájem i těch, kteří se v následujících ročnících rozhodnou pro delší trasu. Desetikilometrová trasa je ideální pro všechny hobíky, kteří si chtějí dát pohodový závod nebo jsou na běžkách začátečníky a testují své technické i fyzické možnosti. Je ideální pro rodiny s dětmi, jejich prarodiče nebo ty, kteří chtějí atmosféru ČEZ Jizerské 50 ochutnat, aby se příště vydali třeba na legendární “Padesátku”.

“Jsme opravdu rádi, že se trasu tohoto závodu podařilo oddělit od současně probíhající 25 km a tím  navýšit jeho kapacitu a nabídnout tak zážitky z pravé Jizerské dvojnásobnému počtu amatérských běžkařů. ČT Jizerská 10 je trasa, která je vstupní bránou k hlavnímu 50km závodu. Věříme, že právě zde získávají motivaci už ti nejmenší, kteří často stojí na startu se svými rodiči,” říká výkonný ředitel ČT sport, Jiří Ponikelský.

A jak bude nová trasa vypadat? Nová “Desítka” zavede závodníky od rozcestí U Buku obnovenými cestami na Královku, kde je čeká občerstvovačka. Poté povede směrem k Hraběticím a podél Josefodolské přehrady a přes Hrabětickou louku a Královku zpět. Dojezd na stadion bude přes velbloud a s 25km závodem se závodníci potkají až v cílové rovince.

“Tento úsek byl od prvopočátku součástí trasy Jizerské 50 v časech, kdy ještě závod startoval z Hrabětické louky. Pro nadcházející sezónu je to novinkou pro všechny nadšené lyžaře, jelikož bude možné tuto trasu nově strojově upravovat. V rámci Jizerské 10 tak bude závodníkům umožněno vyzkoušet si novou trať, která je širší a pro mnohé závodníky tak i atraktivnější. Tato trasa byla zprovozněna díky úsilí mnoha dobrovolníků, členů Jizerské o.p.s. a Jizerské 50 a díky vstřícnému postoji Lesy ČR a správy CHKO Jizerské hory,” přibližuje závodníkům ředitel Jizerské o.p.s., Martin Kunc.

Těšíme se na vás ve stopě v Jizerských horách a pospěšte si se startovným na ČT Jizerskou 10, čísla zmizí dřív než řeknete “běžky”. Podívejte se na mapě na novou trasu a registrujte se na www.jiz50.cz.