Orientační svátek roku – Mistrovství světa – startuje v Dánsku už tuto neděli!

Nejprestižnější akce roku, skvělá atmosféra a 243 závodníků ze 42 zemí světa na startu. To je Mistrovství světa v orientačním běhu, které startuje v neděli 26. června v Dánsku v okolí města Kolding. A čeští reprezentanti jdou do boje!

Jedná se o první ryze sprintový šampionát, všechny závody proběhnou ve městě – poběží se sprintové štafety, vyřazovací knock-out sprint a individuální sprint. Všechny závody slibují rychlý běh a atraktivní podívanou, navíc budou všechny vysílány živě na ČT sport:

Sestava českého týmu čítá celkem 8 jmen – z žen se představí Adéla Finstrlová, Tereza Janošíková, Jana Petrová a Jana Stehlíková. V kategorii mužů budou ČR reprezentovat Jakub Glonek, Vojtěch Král, Tomáš Křivda a jako náhradník cestuje do Dánska Martin Roudný. „Cílem nominace byla nejsilnější možná sestava na každou disciplínu, věřím, že se to povedlo a navážeme na úspěchy z loňského Mistrovství světa,“ prozradil šéftrenér české reprezentace Jan Šedivý a zmínil světový šampionát, který se konal loni v Česku. 

Tam se Češi obsadili ve sprintových štafetách 5. místo a ve sprintu se blýskl 9. místem Jakub Glonek. „Budu spokojený s bezchybným výkonem na hranici vlastních možností,“ prozrazuje své cíle opora týmu Vojtěch Král, který určitě pomýšlí na příčky nejvyšší. Tereza Janošíková s úsměvem na tváři prozrazuje svou silnou stránku: „Finiše! Snad se povedou rozbalit už za startovní čárou.“

Přílohy:

Foto1 Banner pro letošní MS v Dánsku.

Foto2: Český tým na MS: zleva Martin Roudný, Vojtěch Král, Tomáš Křivda, Jakub Glonek, Jana Stehlíková, Adéla Finstrlová, Tereza Janošíková (Jana Peterová na fotce chybí ze studijních důvodů).