OSLAV VZNIK NAŠÍ ZEMĚ POHYBEM NA SOKOLSKÉM BĚHU REPUBLIKY!

Sokolský běh republiky tě popáté přivítá na největší běžecké oslavě 28. října. Poběží se na desítkách míst po celé republice i v zahraničí a vybere si každý – tak neváhej, online registrace běží jen do 24. října a míst na startovní listině ubývá. Registruj se na svůj závod na www.behrepubliky.cz a nazdar na startu!

Běžeckou tradici si na říjnový státní svátek užijí jak dospělí na hlavním závodě se startem ve 14 hodin, tak děti na kratších trasách. Těšit se mohou běžci profesionální i sváteční, sami nebo s přáteli i celou rodinou. I letos totiž půjde hlavně o oslavu a o to užít si 28. října tím nejlepším způsobem: během!

„Z tras od 3 do 10 km si vybere úplně každý. Společně proběhneme těmi nejkrásnějšími místy Česka,“ říká vodní slalomář a jeden z ambasadorů Sokolského běhu republiky Lukáš Rohan. Mezi dalšími osobnostmi, se kterými se na oslavě 28. října pohybem můžeš potkat, najdeš moderátorku Lucii Výbornou v Praze, slalomářku Gabrielu Satkovou v Brně, ultramaratonce Miloše Škorpila v Sokolově nebo tenistku Lindu Noskovou v Přerově. O to nechceš přijít!

A na co dalšího se můžeš v rámci oslavy republiky pohybem těšit? Rozhodně na originální tričko a medaili. Design trička spojuje na bílém podkladu barvy trikolory a heslo „Slavíme pohybem“, o špičkové zpracování se postaral Under Armour. O krásnou medaili ve tvaru naší země se zasloužili profíci z 3DDEN, díky kterým je vyrobena z rozložitelného bioplastu. Medaile přistane na krku každému, kdo se závodů zúčastní, včetně dětí!

Také letos navíc máš šanci udělat v rámci Sokolského běhu republiky dobrý skutek: spolu s Českou olympijskou nadací plníme sny i potřeby čtrnáctileté Anetky. Celoročně jí pomáháme a přispíváme v rámci registrací, aby mohla dále sportovat a zlepšovat se v twirlingu, a to navzdory postižení zraku a složité sociální situaci rodiny, která se stará o brášku trpícího aspergerovým syndromem.

Takže: kupředu, zpátky ni krok! Vyber si svůj závod a vidíme se 28. října na startu.