Osmý ročník půlmaratonu v Havlíčkově Brodě se stává průlomovým!

26. září 2020 se již tradičně prožene po cestách města Havlíčkův Brod závod na 21,1 km. V pořadí již 8. ročník se však stává průlomový tím, že vůbec poprvé od založení tohoto závodu budou moci běžci přímo z trati obdivovat krásy historického centra Havlíčkova Brodu.

Za inovacemi letošního ročníku stojí nový organizační tým. „Naším cílem je, vedle podpory královny sportu a prezentace krás města Havlíčkův Brod, také získání příspěvku na podporu vzdělávání mládeže. Příspěvek poputuje ve výši 15% z každého zakoupeného startovního čísla do základních a středních škol v Havlíčkově Brodu.“, uvedl člen organizačního týmu a havlíčkobrodský rodák Jiří Brychta.

Na své si přijdou nejen vytrvalostní sportovci. Pro milovníky kratších tratí a takzvané „Hobby“ běžce, bude připravena kategorie Lidového běhu s tratí o délce 5,2 km. Samozřejmě nepřijdou zkrátka ani ti nejmenší v dětských závodech. Specialitou pro soutěživé firmy a skupiny pak bude Štafetový běh.

Běžci mohou získat zvýhodněné startovné nákupem přes internet do 10. září, registrace do závodů je však možná i na místě.

Závod navíc odstartuje světová rekordmanka v běhu na 800m Jarmila Kratochvílová.

Akce se koná pod záštitou a za podpory města Havlíčkův Brod.