Padne rekord Horského půlmaratonu na Lipně?

Padne rekord Horského půlmaratonu na Lipně?

Navzdory prázdninovému kalendáři závodní program Kilpi Trail Running Cupu neodpočívá. V sobotu 16. července se koná Horský půlmaraton na Lipně. Ten se měl původně uskutečnit až koncem srpna, ale pořadatelé ho přesunuli do první poloviny letošních prázdnin.

Okruh na severovýchodním okraji lipenské přehradní nádrže patří k nejkrásnějším trailům tuzemské scény. Z maríny vystoupá do poloviny sjezdovky, po překonání horizontu jde výš mezi skalkami k vrcholu Lúče (933 metrů nad mořem). Následuje sešup dolů k Vltavě a podél vodáckých Čertových proudů. Od Dolních Jírovic pak znovu vzhůru do sjezdovky Dvorečné a pak až nahoru na Stezku v korunách stromů (tam znovu zamíří i účastníci kratšího doprovodného běhu na 10 km). Ani to však není nejvyšší bod, ten přináší až Alpská vyhlídka, poslední 2 km stoupání. Převýšení činí téměř tisíc metrů.

Jako obvykle se na jih Čech chystá řada vynikajících běžců. Domácí patriot David Vaš přes zimu trénoval v Keni, předminulý víkend vyhrál nedalekou dvacítku Boletice Race a tady vyhlásil útok na traťový rekord Jana Mrázka 1:31:43. Mezi ženami ho drží Kamila Gregorová časem 1:44:29.

Závod se měl původně běžet koncem srpna, byl ale přesunut na třetí prázdninovou sobotu. „Na Lipně bude v původně plánovaném termínu rušno okolo Olympijského parku. Proto jsme se rozhodli přesunout náš závod i celý Lipno Sport Fest, který spolupořádáme, do července. Očekáváme jistotu příjemnějšího letního počasí, které zvyšuje motivaci vypravit se na Lipno na delší dobu, která začne nebo vyvrcholí závodem,“ vysvětluje Martin Dvořák, ředitel seriálu KTRC.

Pořadatelé nabízejí bohatý závodnický servis včetně medaile, jídla a pití po závodě, fotografií i certifikátu, možnosti přihlásit se jako dvojice, stánků produktů Kilpi za unikátní ceny atd. Tentokrát ho rozšiřuje i nabídka akcí Lipno Sport Festu 2016 (podrobný program najdete na lipnosportfestival.cz.

Přihlášky, průběžné pořadí KTRC a další informace najdete na www.ktrc.cz

Text a foto: KTRC