Perun SkyMarathon s hvězdným obsazením

Pro nadcházející šestý ročník Czech Energy team Perun SkyMarathonu pořadatelé přichystali pro závodníky jedno velké překvapení. Po loňském vítězství italského skyrunningového mistra Luccy Carrary, se na nadcházejícího ročníku chystají zúčastnit další elitní běžci světové úrovně.

Ve startovním poli  mužů se objeví šestinásobný mistr světa v běhu do vrchu, držitel několika rychlostních rekordů (například ve výstupu a sestupu Mt. Blanc) a vítěz náročných závodů jako Sierre-Zinal a mnoha dalších, italský běžec Marco de Gasperi. I něžné pohlaví bude mít silnou konkurenci v podobě mistryně světa a vítězky ikonických závodů jako Zegama nebo Sierre Zinal, skotskou běžkyni Angelu Mudge.

Další novinkou, která určitě potěší nejlepší české běžce, je zařazení Perunu do Golden Trail National series. Závod z pod Javorového bude zcela jistě jedním z nejtěžších i sérii. Vítěz národního seriálu obdrží volné startovné na ikonické skyruningové závody v nadcházejícím roce. Závod se navíc poběží jako mistrovství České Republiky ve Skymarathonu.

Pořadatelé si připravili i další novinky! Nejen světová konkurence bude motivací pro mnohé závodníky ale i ceny pro vítěze. Více bude odtajněno na facebookových stránkách závodu. Každý, kdo se chce utkat se světovou extratřídou, českou skyrunningovou elitou nebo jen se sebou samým, si může poznamenat datum závodu 4. května 2019. Registrace je už v plném proudu. Už nyní čítá mezinárodní účast běžců ze 6 zemí. Uvidíme, zda na Perunovu pečeť bude vyryto jméno českého elitního běžce nebo zahraničního borce.