Poběžte pražský kros o Zlatý svěrák

Osvědčená krosová trať, pečlivá organizace i bohatý doprovodný program se opět po roce spojují v běžeckém závodě Večerní svěrácká 10, který proběhne v sobotu 27. května od 17:30 v Praze na Černém Mostě. Pořádající amatérský klub SK Svěrák láká vedle hlavní 10kilometrové tratě a doprovodné „pětky“ také na štafety smíšených dvojic na 5+5 kilometrů.Pro každého je připravený originální startovní balíček se speciálním pivem Svěrácká 10°, prověřené zázemí v kulturním centru Plechárna Černý most i pozávodní grilování podkreslené hudbou.

„První ročník závodu předčil naše očekávání a i loňský ročník se přes mírnou nepřízeň počasí vyvedl. Stále platí, že chceme pořádat takový závod, na který bychom se sami s chutí vypravili a každoročně se tam rádi vraceli,“ říká za organizátory Ondřej Píša.

Běžce čeká rovinatá trať s jedním krátkým prudkým stoupáním vedoucí z malé části po asfaltu, ale hlavně po lesních a polních cestách – závodit může opravdu každý. Na trati se pak účastníci dočkají i tradičních svěráckých „frků“, tedy vizuálních fórků, které jim zpříjemní trať. Nebude chybět ani osvědčená živá hudba nad zmíněným kopcem, kde běžcům dodají kuráž libé zvuky houslí a trumpety v podání členů SK Svěrák.

Kromě speciálního piva dostane každý startující originální plátěnou tašku od designové značky SYN v pohybu. Trať bude mít jasně označené kilometry a přesnost měření slibují elektronické čipy – kdo si bude chtít ozkoušet svou výkonnost, v sobotu 27. května bude mít rozhodně příležitost. Kromě cen pro tři nejlepší každé z kategorií čeká na toho absolutně nejlepšího Zlatý svěrák.

Závod startuje v 17:30, prezentace a případné registrace na místě probíhají od 16:00 do 17:15. Kapacita závodu je omezená na 250 účastníků, při online registraci na webu www.sverak.sk do 26. 5. má běžec slevu na startovném.

Po závodě se mohou všichni těšit na afterparty s grilováním, čepovaným pivem a hudebním doprovodem DJ’s z Radia Wave. „Amatérské závody by neměly být jen o běhání samotném. Snažíme se proto akci připravovat tak, aby účastníci i po doběhu cílem zůstali na místě a nadále se bavili. Jsme rádi, že se nám to opakovaně podařilo,“ uzavírá Ondřej Píša.