Poběžte s RunTour přes překážky Velké pardubické

Poběžte s RunTour přes překážky Velké pardubické

To bude premiéra! Běžecký seriál RunTour, který je především pro rodiny s dětmi a běžecké začátečníky, chystá pro své účastníky pořádný zážitek. A to přímo na trati Velké pardubické, kde se ještě o víkendu proháněli nejlepší evropští koně.

Je libo Irská lavice, vodní příkop nebo Velký Taxisův příkop? Proč ne, a to pěkně po svých. Pořadatelé RunTour se rozhodli uspořádat svůj závěrečný letošní běh jako pořádný běžecký happening se vším všudy. „Věříme, že to bude pro naše účastníky především výjimečný zážitek. Přeci jen, kolikrát si člověk přeběhne nejznámější dostihovou překážku nebo přeběhne Irskou lavici?“ říká Nikola Mráčková z pořadatelského týmu RunTour.

trat-pce-2016

Protože se závod koná až v sobotu 19. listopadu, pro běžce bude připraveno teplé zázemí v hlavní tribuně Dostihového závodiště v Pardubicích včetně občerstvení, šaten a úschovny. „Listopadové počasí může být už hodně zimní, i proto bude o běžce postaráno v teplém a suchém zázemí. Samotný závod ale bude pořádná krosová zábava přesně tam, kde se o víkendu proháněli koně. Samotná trať kromě překážek povede i stájemi, což je další mimořádný zážitek. Moc se na ni těšíme,“ upozorňuje Mráčková.

Registrace na závěrečný podnik RunTour 2016 běží na webu www.run-tour.cz, běžci si mohou tradičně vybrat mezi tratí na 5 nebo 10 km. Ty výjimečně startují v jeden čas. Na své si přijdou rovněž děti, které poběží 500 nebo 1 000 metrů. Bohatý doprovodný program je samozřejmostí, stejně jako účast známých tváří. Tou nejvýznamnější bude olympijský vítěz David Svoboda.

Text: pořadatelé | Foto: pořadatelé a Shutterstock