Pojeď s námi na IRONMAN 70.3 Varšava

Určitě víš, že každý rok hledáme v Runu nové výzvy a nové zážitky. Pro letošní rok jsme si vybrali triatlon Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Varšava, který se uskuteční 11. června. Naše očekávání jsou obrovská, protože tenhle závod vypadá fantasticky!

Začněme malou kvízovou otázkou: Podle čeho si vybíráš závody?

  1. podle atraktivnosti závodní lokality
  2. podle atmosféry
  3. podle sportovního hlediska, tedy rychlosti tratě
  4. podle servisu, který pořadatelé nabízejí

Ať je tvá odpověď jakákoliv, přihlas se do Varšavy, protože tamní Citi Handlowy IRONMAN 70.3 splňuje všechna tahle kritéria! Pojďme se na to podívat postupně a můžeme ti slíbit, že až dočteš tento článek, budeš se chtít registrovat také!

A je tu ještě bonus, který jsme nezmínili: „Pro české triatlonisty je výhodou také blízká destinace. Do Varšavy se dá snadno dostat autem za pár hodin i bez dlouhého trápení na letištích,“ říká Piotr Jakóbik z organizačního týmu. Nás samotné láká cesta nočním vlakem – večer si lehneš do postele na Hlavním nádraží v Praze a probudíš se v historickém centru Varšavy.

Trasa? Středoevropská klasa!

Plavecká část se odehrává v jezeře Zegrzynski, které je oblíbenou víkendovou rekreační destinací Varšavanů nacházející se na předměstí této metropole. Na kole si pak triatlonisté užívají široké rovné silnice. A závěrečný běh se koná přímo v historickém centru města.

„Jak často máš možnost závodit na akci konající se v centru dvoumilionové metropole, kde sportovci běží po nejkrásnější a nejhistoričtější ulici města a cyklistická trať využívá jedny z největších ulic? Samotné tratě dělají ze závodu Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw velmi rychlý a atraktivní závod,“ dodává Piotr. „Sportovcům se na tomto závodě velmi líbí jeho atmosféra, přičemž zážitek z cílové rovinky a cílového prostoru v Multimediálním parku s fontánou jsou vrcholem celého víkendu.“

V rámci programu nabízejí pořadatelé účastníkům závodu bohatý support, který jim celý zážitek zpříjemní a zjednoduší. „Neplánujeme pro letošní rok žádné převratné změny, místo toho se soustředíme na to, abychom našim sportovcům poskytli co nejkvalitnější servis a usnadnili jim život během celého závodního víkendu. Jednou z novinek je například naše služba Bike Transfer, která umožňuje, aby si nechali kolo a cyklistické vybavení dopravit z centra města do prvního depa, které se nachází u Zegrzynského jezera. Tento čas pak mohou věnovat třeba prohlídce památek nebo si jednoduše více odpočinout,“ vysvětluje Piotr.

Společně se startovným si můžeš rovnou objednat i řadu doprovodných služeb a o nic dalšího se tak nemusíš starat – pořadatelé ti rovnou zajistí ubytování, cílovou fotografii, zmíněný převoz kola nebo gravírování na medaile. K dispozici jsou také další volitelné služby, jako je pronájem kola, stavba a balení kola nebo VIP zážitek.

Tím se dostáváme k dalšímu důvodu, kvůli kterému jsme si tenhle závod v redakci vybrali: Varšava. Tohle město v sobě spojuje krásnou i bolestnou historii se supermoderní architekturou. Je moderní jako Berlín, historické jako Praha a živé jako Barcelona.

„Doporučuji si pobyt ve Varšavě prodloužit o jeden nebo dva dny a prohlédnout si město, které má co nabídnout. Úžasné restaurace, zajímavá muzea, Staré město a Krakowskie Przedmiescie, které je součástí trasy našeho běhu, to jsou jen některé příklady. Varšava je živé město, které v sobě spojuje nelehkou historii a ultramoderní vzhled dynamického evropského hlavního města 21. století.“

Chceš si tuhle výzvu užít s námi, ale přitom nemáš natrénováno na polovičního Ironmana? Přihlas se na IRONMAN 5150, který je ve Varšavě součástí závodního programu. Jeho distance jsou kratší a není na ně potřeba tak dlouhá příprava. Čekat tě bude 1500 metrů plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu v nádherném centru Varšavy.

Tak co? Jdeš do toho s námi? Registrovat se můžeš zde!