Poslední závod sezóny přilákal do Boletic rekordních 1 180 běžců

Sezónu Běhej lesy jsme završili účastnickým rekordem pod noční oblohou. Ve Vojenském újezdu Boletice jsme viděli celou řadu závodů, od extra dlouhé trasy, přes dětské závody a charitativní běh až po hlavní závody, na které běžci museli vyrazit s čelovkami. Jak to dopadlo a kdo si letos odnesl titul Lesů pán a Lesů paní?

V pořadí osmý ročník seriálu přilákal do lesů historicky nejvíce běžců. Včetně virtuální verze charitativního běhu PVZP FénixRun se závodů zúčastnilo 15 503 účastníků. Zažili jsme osm dobrodružství v přírodě a každá zastávka byla svým způsobem unikátní a jedinečná. Ať už rovinatá Lednice, Karlštejn se svými dominantami, Vysočina se svým terénem, oáza klidu Slavkovského lesa, padrťské rybníky v Brdech, lanovka a záporný profil v Bílé nebo letní verze Jizerské 50. Závody v Boleticích byly speciální hned v několika ohledech.

Areál závodu začal ožívat netradičně až odpoledne, protože Boletice jsou z velké části nočním závodem. Jako první se na trať vydali vytrvalci, které čekala poslední extra dlouhá výzva v délce 43 kilometrů. Po nich přišla na řadu lesní mláďata, kterých se sešlo rovných 175 kusů. Dětské závody Dr. Max byly rozděleny do více kategorií, takže se do startovního koridoru naštěstí pohodlně vešly. Až měli všichni šnečci, zajíčci, veverčata, lišky, lišáci, kolouchové i laně doběhnuto, nastal čas na charitativní běh PVZP FénixRun.

V Boleticích jsme podporovali rodinu malého Vilíka, který se potýká s nevyléčitelným syndromem Hunter. Kvůli němu nemůže sám mluvit ani chodit a vyžaduje nepřetržitou péči. Stejným dílem jsme pomohli také organizaci No Foot No Stress, která za vybrané peníze pořídí Darině sportovní protézu. Pro dobrou věc se proběhlo přes 300 dobrých duší, ať už na místě, nebo virtuální formou.

V 19 hodin se začalo pomalu stmívat a to byl signál pro start hlavních závodů. Běžci si tentokrát mohli vybrat z kratší 13kilometrové a delší 20kilometrové trasy. Po boletických hvozdech se proběhlo 636 světlušek s čelovkami, které byly povinnou výbavou každého běžce. Na tratích je doprovázel měsíc v úplňku a několik zajímavých světelných instalací.

Boletice jsou jedinečné celkovým vyhlášením vítězů. Právě zde každá kategorie pozná svého Lesů pána a Lesů paní. Na krátké trase se jím stal Tomáš Brzobohatý, který noční závod zvládl s časem lehce pod 54 minut. Titul lesů paní si odnesla Johanka Šafránková, která doběhla jako první žena s časem těsně přes hodinu. Na dlouhé trase se stal Lesů pánem suverénní Martin Frelich a z žen usedla na trůn Michaela Luňáčková. Celkovými vítězi extra dlouhých tras se pak stali Filip Lau a Alena Jeřábková. Všem novým Lesů pánům a Lesů paním gratulujeme!

Vyhlášení pokračovalo oceněním Osmeráků, kteří s námi byli doslova celou sezonu. Po předání všech trofejí se většina lesní smečky přesunula na afterparty a rozloučila se se sezonou jak se sluší a patří.

Sezona 2022 je možná za námi, ale už v průběhu listopadu budou spuštěny registrace na příští ročník. Všichni závodníci se mají na co těšit, protože nás čeká zbrusu nový závod a minimálně jedno další velké překvapení. Sledujte naše sociální sítě a web behejlesy.cz, ať vám nic neunikne. Lesu zdar!