Praha přivítá světovou sérii XTERRA!

Praha přivítá světovou sérii XTERRA! S registrací neváhejte, premiérový ročník bude jen pro 200 účastníků

XTERRA míří do české metropole! Už 14. srpna se bude na koupališti Džbán a v Divoké Šárce konat terénní triatlon pod hlavičkou jedné z nejslavnějších sportovních značek světa. Na start se postaví elitní triatlonisté, kteří budou bojovat o české tituly, ale také úplní začátečníci, pro které jsou připraveny kratší tratě. S registrací neváhejte, kapacita je při premiérovémročníku závodu XTERRA Prague omezena na pouhých 200 účastníků!

Praha se může těšit na mimořádnou sportovní událost, která se stala součástí celosvětového kalendáře série XTERRA. Ten zahrnuje přes 40 závodů v 21 státech včetně legendárního mistrovství světa na havajském ostrově Maui.

„Chtěli jsme, aby Praha měla svůj velký triatlonový závod, který dokáže oslovit sportovce z celé Evropy svou atraktivní lokalitou i profesionální organizací,“ říká ředitel závodu Michal Piloušek. „Celý závodní den jsme proto koncipovali tak, aby byl zajímavou výzvou pro elitní triatlonisty, ale také pro úplné začátečníky, kteří tu můžou prožít svou triatlonovou premiéru.“

Zázemí závodu se bude nacházet v areálu Koupaliště Džbán, kde se také uskuteční plavecká část. Na horském kole se pak účastníci závodu vydají do přilehlého parku Divoká Šárka, kde je čekají nádherné stezky, hravé sjezdy i stoupání. Na krásné parkové stezky zavede triatlonisty i běžecká část, která je svým přírodním charakterem nechá zapomenout na bezprostřední blízkost pražského centra.

V hlavním závodě, při kterém se bude závodit o české tituly v terénním triatlonu, čekají na triatlonisty distance: 1 km plavání, 24 km horské kolo, 8 km běh. Součástí programu je ovšem také závod Sprint, který se uskuteční na polovičních tratích – svou nižší obtížností je perfektní volbou pro začátečníky, rekreační sportovce či mladší věkové kategorie (závod proběhne jako mistrovství republiky dorostu). Kdo si netroufne na celé distance, může si závod rozložit v rámci tříčlenné štafety a postavit se na start s kolegy, kamarády nebo rodinnými příslušníky.

Praha je atraktivní destinací pro triatlonisty z Česka, ale také ze zahraničí. V následujících letech by se proto XTERRA Prague měla uskutečnit jako závod Světového poháru, za kterým přicestují do Česka zahraniční účastníci, pro které bude závod i vzhledem k blízkosti letiště velmi dobře dostupný. „Letošní nultý ročník má za cíl otestovat trasy pro další rozvoj závodu, ale zároveň závodníkům chceme nabídnout plnohodnotný terénní triatlon v kvalitě XTERRA. S ohledem na to jsme letos nastavili také nižší startovné,“ říká Piloušek.

Potvrzením atraktivity tohoto závodu je, že během jediného týdne vyprodali pořadatelé 25 % účastnické kapacity, ale také účast několika hvězd triatlonového světa. Největší hvězdou na startu bude mistr světa XTERRA a nyní technický ředitel světového poháru Nicolas Lebrun, který si přijede vyzkoušet pražské tratě. Z českých závodníků potom trio nejlepších žen Helena Karásková, Aneta Grabmüllerová a Jindřiška Zemanová. Mezi muži dva bývalí mistři republiky Jan Kubíček a Luboš Truhlář, ale také mladí závodníci jako Petr Cmunt nebo Tomáš Strnad.

Více informací o závodě najdete na www.xterra.cz/xterra-prague