Prázdninové Běhej lesy: Brdy byly pořádná bomba

Prázdninové Běhej lesy: Brdy byly pořádná bomba

Zaplněná krátká trasa a jen pár volných míst na té dlouhé. Pátý podnik letošního seriálu Běhej lesy byl unikátní v mnoha směrech. Nejen, že se teplota vyšplhala přes třicítku a běžci mohli děkovat za každý metr lesního stínu, ale také okusili dříve nepřístupný vojenský újezd s hlubokými luhy a háji.

Poběžme ale popořádku, protože nejdříve se na start postavilo 227 dětí. To byla atmosféra. Ti nejmenší závodníci rozdávali úsměvy na všechny strany, v cíli často byl unavenější jejich dospělácký doprovod. To u hlavních závodů se už únavě nevyhl nikdo. Tropické teploty přes 30 stupňů Celsia byly očistcem, kterému pomáhal jen občasný stíh v lese.

Heslo: „Brdy jsou bomba! Běhe lesy“ platilo i nyní. Kolem Padrťských rybníků se prohnalo celkem 1 475 běžců. Krátká trasa byla zaplněna do posledního místa (958), dlouhé k tomu chybělo několik posledních čísel. Celkem se na její start přihlásilo 517 závodníků. Celkově za celý den se zúčastnilo Běhej lesy v Brdech 1 702 sportovně naladěných hobíků a stovky jejich fanoušků, přátel a rodinný příslušníků.

Trasa panenskou přírodou s netypickou atmosférou zaniklých obcí přilákala nejvíce účastníků v historii Běhej lesy Brdy. I to je ideální pozvánkou na další ze závodů seriálu, který se koná v srpnu 10. srrna v Bílé. Ale pozor, i tam je kapacita beznadějně zaplněna. Pokud si tak chceš vyzkoušet unikátní seriál na vlastní nohy, přihlásit se můžeš do závodů Běhej lesy Jizerská (31.8.) a Boletice (14.9.), které se běží poprvé v noční variantě s tratí osvícenou jen měsícem, hvězdami a čelovkami běžců. To bude stát skutečně za to. Více informací na našem webu.

  • Výsledky závodů Běhej lesy Brdy najdeš ZDE.
  • Fotografie ze závodu si můžeš prohlédnout ZDE.

Text: Běhej lesy | Foto: Běhej lesy