Při finále MS obsadila Kuříková 38. místo. Světovými šampiony jsou Potterová a Coninx

Finálovým závodem v Pontevedře vyvrcholila prestižní série triatlonového mistrovství světa. Česká reprezentantka Petra Kuříková obsadila 38. místo a celkově jí tak po sérii sedmi závodů patří 52. pozice. Tituly světových šampionů si ve Španělsku díky vítězstvím připsali Britka Beth Potterová a senzačně Francouz Dorian Coninx.

Loni se Petra Kuříková radovala v Pontevedře ze svého prvního vítězství v závodě Světového poháru. Tentokrát sice na severovýchodě Španělska na tak skvělý výsledek nedosáhla, přesto byla po závodu spokojená. „Vím, že ten výsledek nevypadá úplně nejlíp, ale já jsem si to strašně moc užila,“ vyprávěla v cíli závodu na olympijských distancích 1,5 – 40 – 10 km.

Z vody šla jediná česká účastnice závodu na 45. pozici s minutovou ztrátou, která ji odsunula do třetí cyklistické skupiny na 37. až 48. místě. Z ní si pak doběhla pro konečné 38. místo, když cílovou bránu protnula o 5 minut a 15 vteřin později než vítězná Potterová.

„O výsledku zase rozhodlo plavání. I když jsme se pak snažily ve skupině na kole hodně pracovat, abychom tu skupinu před námi sjely, naše ztráta spíš narůstala. Běh jsem si pak užila. Mně tady ta kopcovitá, zvlněná trať hodně vyhovuje. Navíc tu byla neskutečná divácká kulisa,“ dodala česká reprezentantka, která má před sebou ještě závody Světového poháru v Římě a Brasílii.

Šampionát do 23 let

Součástí závodního programu v Pontevedře byl také šampionát do 23 let, který tvořil v sobotu i v neděli předehru k elitnímu závodu. Filip Tlamka při něm obsadil 35. místo, Heidi Juránková byla o jedinou pozici horší.

„Plavání mi nevyšlo ideálně, takže jsem se pohyboval na konci druhé skupiny. Na kole se pak nejelo žádné vysoké tempo, takže vedoucí skupina pětadvaceti závodníků lehce navýšila svůj náskok. Bohužel jsem se v poslední zatáčce před depem nevyhnul po kontaktu s jiným závodníkem pádu a skončil v železných zábranách. Běžecky jsem se před závodem cítil dobře připravený, takže je škoda, že jsem nemohl vybíhat s čelem naší skupiny a bojovat o umístění v první dvacítce,“ zhodnotil závod Tlamka.

 Výsledky:

Finále mistrovství světa, Pontevedra (Španělsko), 24. září 2023

Ženy: 1. Beth Potterová (V.Brit) 1:53:19, 2. Kate Waughová (V.Brit.) 1:53:37, 3. Cassandre Beaugrandová (Fr.) 1:53:50 … 38. Petra Kuříková 1:58:34

Kompletní výsledky najdete zde.