Příběh běžců z Taiwanu: Se synem si teď RunTour užíváme jako rodina

Věděli jste, že závodů RunTour se účastní běžci z celkem 34 zemí? Některé zní skutečně exoticky a my vám jejich příběhy budeme postupně přinášet. První z nich nás zavede do skromné pražské domácnosti, kde žije Kuan-heng Lin se svou rodinou.

Její běžecká cesta začala již před třemi lety, kdy vyrazila na svou první RunTour v Hradci Králové. „Desetikilometrovou trať jsem tehdy zvládla za necelých 54 minut,“ říká lámanou češtinou, ale s pořádně širokým úsměvem. „Mám na to hezké vzpomínky, následně jsem otěhotněla a narodil se mi malý Simon,“ pouští se do vyprávění.

Tříletou pauzu kvůli těhotenství a mateřství ukončila pražská RunTour loni na podzim. „Neskutečně jsem si to užila. Simon běžel dětský závod na 500 metrů, já si zkusila pětku. Vážně nás to bavilo, RunTour pro mě díky Simonovi dostala nový náboj,“ chrlí ze sebe spontánně jednadvacetiletá Taiwanka.

„Ale já už jsem vlastně Češka, Simon se v Praze narodil, patří sem. Jsme rodina a na Ladronce jsem měla pocit, že právě rodiny k RunTour patří. Zábavný program kolem závodu, pak samotné běhy. Bylo to bezva, skvělá atmosféra,“ dodává.

Dvouletý Simon se popral s půlkilometrovou tratí za 7:32 minut, byl čtvrtý od konce, ale to mu radost zkazit nemohlo. „V cíli dostal medaili, doma jsem mu vytiskla diplom. Jednou to pro něj budou skvělé vzpomínky,“ má jasno paní Lin.

A jaká je vůbec běžkyně po návratu z mateřského běžeckého volna? „Průměrná,“ říká skromně. Pražskou pětku na RunTour dala za 27:06 minuty a skončila 78. mezi ženami. „Ten výsledek nezní špatně. Třeba se zase pustím do desítek,“ dodává odhodlaně a staví před sebe osobní výzvu. „Už se celá rodina těšíme na závody 2017.“

Text a foto: RunTour