První noční sprint s Benzinou slavil úspěch

Benzina už třetím rokem podporuje běžecký závod Red Bull 400. Zatímco předloni uspořádala pro zájemce o start v barvách Benziny běžeckou reality show a loni zase zorganizovala seriál kvalifikačních běhů ve městech po celé republice, zašla letos Benzina ještě dál. Vytvořila vlastní závod přímo v rámci harrachovského běžeckého víkendu, a to závod vpravdě nevšední: noční sprint na skokanský můstek.

Kromě více než 250 závodníků ze všech koutů republiky se v pátek 11. srpna postavil na start nočního sprintu také Benzina tým. Ten tvořili fanoušci Benziny, kteří do něj byli na základně splněných sportovních výzev vybráni ambasadory závodu – fitness trenéry Jakubem Krausem a Evou Havelkovou. Pod umělým osvětlením se ale s náročnou tratí skvěle poprali i zaměstnanci Benziny, Orlenu a členové běžeckého klubu Unipetrol. Všichni museli zdolat 230 metrů dlouhou trať na skokanském můstku na Čertově Hoře, která měla neuvěřitelné 37stupňové převýšení. „Letos se nám podařilo vytvořit něco vskutku fantastického. Díky Benzině mohli zájemci o běžecké zážitky zažít něco, co předtím nikdo v Česku – a možná ani na světě – nikdy nevyzkoušel. Běžci i diváci vytvořili úžasnou atmosféru, která závodníky vybičovala k maximálním výkonům. Jsem pyšná na všechny, kteří závod zvládli,“ říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny, která sama závod absolvovala. „Čekala jsem, že to bude drsné, ale musím říct, že to nakonec bylo ještě mnohem těžší, než jsem si uměla představit,“ dodává Agnieszka.

MH5_0580

Neobyčejné obtížnosti závodu dodal i počáteční déšť, nakonec ale všichni závodníci úspěšně doběhli a mohli si gratulovat ke zdolání jednoho z nejtěžších závodů na světě. Devítičlenný tým zaměstnanců Benziny, Unipetrolu a Orlenu se rozhodně neztratil – mezi muži doběhl na skvělém 66. místě Rafal Rogoz, mezi ženami zazářila Alina Blašková, která dokončila dokonce devátá mezi ženami. „Je to opravdu náročný závod, ale ten výhled z vrcholu můstku spojený s totálním vyčerpáním a štěstím za to prostě stojí,“ komentovala závod s úsměvem Alina.

MH5_1820

Tip pro odvážné

Další možností pro všechny, kteří rádi posouvají své fyzické i mentální limity bude Spartan Race Benzina Challenge, který se uskuteční už 2. září v Praze. Více informací najdete na facebookové stránce https://www.facebook.com/events/1283094615141167/?ti=icl