Hostivařská 15 nabídla netradiční kombinaci – běh na pivo

Hostivařská 15 nabídla netradiční kombinaci – běh na pivo

Překrásné prostory pivovaru Hostivar 2, slunné počasí a příjemná atmosféra přivítala bezmála 200 závodníků Hostivařské patnáctky na startu druhého závodu série Pivní běhy, který se z Horní Malé Úpy a pivovaru Trautenberk zastavil na jedno tentokrát v pražské Hostivaři. Magická „patnáctka“, tedy závod na 15 kilometrů, odstartoval 15. září a odměnil závodníky hořkým iontovým nápojem v cíli.

První ročník závodu pozval naše budoucí naděje na start dětských závodů. Děti se proháněly na trasách 300m až 1500m a závody hostil lev Alex, maskot firmy Topsports. S trasou se vypořádaly skvěle, a tak si mohly vesele užívat doprovodného programu, jízdy na šlapacích kárách a koloběžkách, zatímco dospělí již odstartovali svůj závod.

Nejrychlejším závodníkem Hostivařské 15 se stal Jirka Čivrný, který 15 km dlouhou trasu zvládl za 55:10 a zaslouženě si ze závodu odvezl celý sud piva. Mezi ženami kralovala Bára Štěpánková, a to v čase 1:06:58. Krásná trasa vedoucí podél vodních toků běžce zavedla až do Újezdu. Cestou probíhali přírodou podél Botiče, široké cesty se jim pod nohami měnily v úzké pěšinky, a rovinky střídaly kopce. Závodníky potrápily nejen vysoké teploty, ale také táhlý výběh od Hostivařské přehrady.

Zaslouženou odměnou jim tak byla točená patnáctka v cíli, který se nacházel na zahrádce Hostivaru 1. Závodníci vytvořili pro všechny dobíhající běžce jedinečnou atmosféru, u piva si sdělili pocity z trasy a po občerstvení se volně přesunuli zpět do Hostivaru 2, kde proběhlo vyhlášení výsledků jednotlivých věkových kategorií, bohatá tombola i vyhlášení nové „Ceny pivního běžce“.  Tu získal nejlépe tipující běžec, který odhadl, v jakém čase je schopen zaběhnout těchto 15 km. Podmínkou bylo pouze startovat bez použití jakékoli měřící techniky.  Na vyhlášení výsledků se stavil i maskot lev Alex, který kromě obrovské show si s dětmi zatančil svůj tanec a sportovně se s nimi přivítal i rozloučil – dal si s každým „placáka“.

Babí léto nám dopřálo za těch nejpříjemnějších podmínek, s chutí a úsměvem na rtech dosáhnout motta závodu „Běžím na jedno!“

Sérii zakončíme 10. listopadu 3. ročníkem Konradovy jedenáctky v Liberci, na které zároveň vyhlásíme nejlepší pivní běžce série.

Dnešní ráno v pivovaru Hostivar 2 patřilo netradičně milovníkům běhu. Konal se zde totiž běžecký závod Hostivařská 15, jehož první ročník patřil do série závodů Pivní běhy. Závodní den odstartovaly děti, které se v proháněly na trasách 300m až 1500m. Hostil je lev Alex, maskot firmy Topsports.