Rozběhni to naplno! Benzina představuje seriál běhů do schodů

Rozběhni to naplno! Benzina představuje seriál běhů do schodů

Benzina stejně jako loni startuje běžeckou soutěž pro širokou veřejnost, na konci které jsou pro ty nejlepší vstupenky na již vyprodaný extrémní závod RedBull 400 a příprava v Benzina týmu pod taktovkou profesionálního kouče Jakuba Bíny.

Benzina letos celý koncept Rozběhni to naplno! ještě vylepšila – zatímco loni se rozřazovací běhy konaly v Praze, Brně a Ostravě, letos je destinací šest: Praha, Hradec Králové, Brno, Olomouc, Liberec a Plzeň. V každém z těchto měst se během června a července uskuteční extrémní závod na některou z dominant ve městě. V Praze to budou Letenské schody, v Brně věž Staré radnice, v Liberci třeba zase jedna z budov vysokoškolských kolejí.

Rozběhni to naplno!
Seriál Benzina běhů do schodů

25. 6. Praha
(Letenské schody)
26. 6. Hradec Králové
(Bílá věž)
2. 7. Brno
(věž Stará radnice)
3. 7. Olomouc
(vyhlídková věž Svatý kopeček)
9. 7. Liberec
(vysokoškolské koleje Harcov)
10. 7. Plzeň
(Plzeňská věž)

„Hledali jsme taková místa, která jsou přímo ve městě a zároveň jsou plná schodů. Myslím, že se běžci pořádně zapotí, určitě si ale odnesou unikátní zkušenost – a to je náš cíl, chceme lidem nabízet nezapomenutelné sportovní zážitky a umožňovat jim poznat hranice svých možností,“ říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.

Všechny závody jsou určené pro širokou veřejnost, jsou zdarma a kromě toho, že si lidé mohou sáhnout na dno svých sil v originálních kulisách kostelních věží či dalších výškových staveb, ti nejlepší muži a ženy z jednotlivých závodů se nominují do Benzina týmu.

Každý z týmu dostane FitBit náramek, který monitoruje tréninkové aktivity, což se bude velmi hodit. Vítězný tucet běžců totiž čeká náročný trénink před vyvrcholením celé akce – nejextrémnějším během do vrchu v Česku RedBull 400, ve kterém se závodníci budou doslova drápat na skokanský můstek K120 v Harrachově.

Na trénink ale nebudou závodníci z Benzina týmu sami – pomáhat jim bude sportovní kouč a frontman kapely Skyline Jakub Bína, který bude přítomný také na všech šesti rozřazovacích závodech. Jakub vybrané závodníky pro RedBull 400 poté rozřadí buď do štafet, nebo do sólo závodu a podpoří je i v samotném závodě. Ten se poběží v sobotu 13. srpna.

„Po celé přípravné období budu s lidmi z Benzina týmu v kontaktu, budu jim radit s tréninkovým plánem, budu monitorovat jejich tréninkové výsledky a kromě fyzické stránky se jim budu snažit být i psychickou oporou, která je během přípravy a především během tak šíleného závodu, jakým ten v Harrachově je, zvlášť důležitá,“ vysvětluje Bína.

Všechno o jednotlivých rozřazovacích závodech včetně pravidel najdou zájemci zde.

Jak se daří v přípravě jednotlivým běžcům Benzina týmu, mohou pak fanoušci kromě zmíněného webu sledovat také na Facebooku nebo na Instagramu.