Rozběhni to naplno – známe 36 statečných

Rozběhni to naplno – známe 36 statečných

V neděli se v Praze, Brně a Ostravě konal náročný nábor běžců do dvanáctičlenných Benzina týmů, ze kterých se po třech týdnech tréninku a interním závodě nakonec rekrutují jedna mužská a jedna ženská čtyřčlenná štafeta, které se v půlce srpna postaví na start extrémního závodu Red Bull 400. Nábory měli pod palcem profesionální trenéři Jirka Nečásek, Adam Sedláček a Patrik Skřížala. Jejich úkol byl jasný – vybrat pro projekt Rozběhni to naplno ty nejlepší z nejlepších. A nešetřili skutečně nikoho. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praha

Běžce, kteří dorazili na pražské Letenské schody Jirka Nečásek podrobil tvrdé zkoušce – po prvotním vyčerpání nohou je hnal po pěticích sprintem nahoru do 258 schodů. Nic pro květinky. Ale pozor, na trénink nepřišli změřit své síly jen chlapi, nouze nebyla ani o pořádně tvrdé holky. Výkony hodnotili spolu s Jirkou další trenéři z Hardcore Tréninky a společně vybrali 12 nejrychlejších běžců – 8 mužů a 4 ženy.

„Do náboru jsem šel s tím, že chci co nejrychleji eliminovat účastníky, kteří na to prostě nemají. Proto už rozcvička a předunavení svalů v podobě různých dřepů, podřepů, výpadů, výskoků a běhů byla náročnější. Pak už jsem zvolil vyřazovací způsob sprintů, kdy mi zůstalo s náhradníky 19 nejlepších. Jsem velmi potěšen, že 15 z nich je z mých Hardcore Treninků,“ pyšní se Jirka Nečásek.

Brno

brnoBrněnští běžci to také neměli snadné. Na nábor do Benzina týmu přišli do fitness a wellness centra Body Revolution a tam je trenér Adam Sedláček, který fitko vede, rozhodně nešetřil. Pro aktéry si připravil sérii cviků a sprintů a na základě jejich hodnocení si pak vytipoval svých 12 favoritů.

„Kvůli velkému vedru jsem trochu upravil náborový závod. Z původních pěti kol se nakonec jely jen kola tři a to 4x 50 m běh plus 10 burpees. Všichni závodníci do toho šli naplno s vidinou reprezentace Brna a poražení Pražáků a Ostraváků. Z žen mě nejvíce zaujal výkon Evy Tajchmanové, která pod mým vedením cvičí již druhým rokem, a z chlapů bych vyzdvihl výkon Martina Tomici, který už jednou závod Red Bull 400 absolvoval,“ popsal své první dojmy Adam Sedláček.

Atmosféru brněnského náboru přibližuje také Jirka Fojt, který zápřah zvládl a do Benzina týmu se dostal: „Po další sérii angličáků jsem už myslel, že raději umřu, než abych absolvoval další sprint. Jediné štěstí bylo, že se sešla sportovně naladěná parta lidí a bez ohledu na soupeření si všichni navzájem fandili, což každého posouvalo blíž k cíli. Velkou zásluhu na tom měl i trenér Adam, který celou dobu za pomoci megafonu a neúnavných hlasivek neustále povzbuzoval a hecoval závodníky.“

Ostrava

ostravaAni ostravští tvrďáci nepřišli zkrátka – nejdivočejší z trenérů, Patrik Skřížala, na ně čekal na Vaňkově kopci a vyhecoval je k extrémním výkonům ve sprintu. Čtyři úseky (rovinka, mírně do kopce, větší stoupání a extrémní převýšení) museli zdolat v co nejlepších časech, podle kterých si pak i trenér z ostravského Power Performance Center vybral svých dvanáct svěřenců.

„V 10:10 už bylo 28 stupňů Celsia, takže kopec simuloval doslova peklo. Každý zvládal úseky do 25 vteřin, takže jsme byli se vším do dvanácti hotoví. Všechny jednoznačně převálcoval Ondra Gramel, a to na každém úseku, a další pořadí bylo hodně vyrovnané, rozhodovali pouze setiny sekundy. Všichni zúčastnění do toho šli naplno a mě dneska večer čeká brigáda – budu muset znova nasázet trávu v místech, kde tihle šílenci běhali,“ směje se Patrik Skřížala.

Co bude dál?

Nyní na běžce čekají tři týdny dřiny, během kterých absolvují celkem 9 extrémních tréninků pod vedením zmíněného trenérského trojlístku. Poté se 8. srpna přesunou na Vysočinu do areálu skokanských můstků Hlinsko na víkendový bootcamp, na jehož konci padne finální rozhodnutí, kdo se 15. srpna postaví v barvách Benziny na startovní čáru závodu RedBull 400.

Sledujte průběh celého projektu Rozběhni to naplno online. Účastníci rozřazovacích tréninků, trenéři i samotní členové jednotlivých Benzina týmů už sdílejí své fotografie, pocity a videa na sociálních sítích pod hashtagy #BenzinaTeam, #BenzinaTeamPraha, #BenzinaTeamBrno, #BenzinaTeamOstrava.

Text a foto: Rozběhni to naplno