RunCzech s předstihem otevírá registrace pro pražský půlmaraton a maraton 2023

Pražský půlmaraton i maraton zná pro letošek své vítěze, běžci už se ale pomalu mohou připravovat na další rok. RunCzech totiž pro dva nejprestižnější české vytrvalecké závody sezony 2023 s předstihem otevírá registrace – půlmaraton se bude konat 1. dubna, maraton vypukne 7. května. „Bylo moc důležité, že se pražské závody po odmlce zaviněné covidem vrátily. Ohlasy na ně byly velmi pozitivní. Vycítili jsme obrovský zájem a poptávku pro příští rok. Proto jsme se rozhodli otevřít registrace už nyní. Doufám, že se maratonští turisté vrátí ze zahraničí ve větším počtu,“ řekl prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo, jehož závody se pyšní známkou World Athletics Elite Label Race.

Po dvouleté pauze způsobené covidovými restrikcemi byl o půlmaraton i maraton zájem zejména u tuzemských běžců. „Přesto se nám povedlo uspořádat dvě skvělé akce. Atmosféra kolem trati byla na půlmaratonu i maratonu neuvěřitelná. Odezvy z Mezinárodní atletické federace, profesionálních běžců, nadšenců i fanoušků nám dávají jasně najevo, že jim naše závody moc chyběly a že už se těší na další,“ nastínil Capalbo.

Na zájemce o pražské závody pro rok 2023 čeká několik novinek. Během registrace si běžec může zakoupit kromě funkčního trička i unikátní běžeckou bundu, kterou připravil adidas exkluzivně pro RunCzech.

Zároveň nyní bude daleko jednodušší přispívat na různé nadační a charitativní fondy. V rámci registračního procesu si běžec zvolí charitu, pro kterou chce běžet a svým výkonem tak přispěje na dobrou věc. „Těšíme se, že se příští rok zase potkáme se známými tvářemi, ale že přivítáme i spoustu nových,“ dodal Carlo Capalbo.

Odkazy na registrace: https://www.runczech.com/cs/akce/1-2maraton-praha-2023

https://www.runczech.com/cs/akce/maraton-praha-2023

 

Poznámky pro editory

·       RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou.

·       S projektem Napoli Running pořádá běžecké závody v Itálii a má kanceláře v Japonsku a v Číně.

·       Prague International Marathon spol. s.r.o. („PIM“) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.

·       Za celou historii RunCzech se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,2 milionů běžců. V roce 2019 jsme přivítali v cíli 120 000 z nich a to ze 131 různých zemí.

·       ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.

·       RunCzech běžecká liga a SuperHalfs motivují hobby běžce. Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge. RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.

·       V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. „Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit“.

·       RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.

·       Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.

·       Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.

·       V našem Running Mallu se můžete setkávat s běžci z celého světa.

·       Veškeré doprovodné informace týkající se RunCzech najdete zde.