RunCzech spouští registrace na unikátní závody na letištích

Před pár dny spustili organizátoři běžeckých závodů projekt Česko běží dál. Zatím spustili letní výzvu na 90 Mattoni FreeRun trasách po celé republice, ale tím zdaleka nekončí. RunCzech připravil několik sportovních akcí pro širovkou veřejnost na originálních místech, kde se za normálních okolností neproběhnete. Právě dnes se spouští registrace na závody na letištích – Runway Run Karlovy Vary a Runway Run České Budějovice.

První série závodů proběhne v Karlových Varech. V sobotu 27. června odstartuje ve 21:00 na karlovarském letišti Sunset Run na pět kilometrů. Natěšení běžci si tak po dlouhých měsících užijí startovní čísla s čipem, který jim změří oficiální čas a hlavně medaili v cíli. Atmosféru podpoří zacházející slunce a hlavně unikátní místo, kde se poběží. V neděli 28. června si mohou svou pětku zaběhnout ranní ptáčata, jelikož v 8:30 odstartuje Breakfast Run. Pak už bude letiště patřit hobby běžcům, celým rodinám a hlavně dětem. Bambini Run pro ty nejmenší bude zahájen v 9:45 a dm Family Run na 3 kilometry v 10:30. Tyto dva běhy nejsou závodní, přesto bude všechny účastníky v cíli čekat dárek.

České Budějovice přivítají běžce v pátek 10. července. Program bude obdobný tomu karlovarskému: ve 21:00 odstartuje pětikilometrový Sunset Run a další den se poběží Breakfast Run, Bambini Run a dm Family Run. V obou městech se můžete těšit na doprovodný program a na vyžití pro celou rodinu. Navíc si budete připadat, jako když letíte na dovolenou. Své číslo si vyzvednete na check-inu, projdete kontrolním rámem ke gatu a po trase vás povedou letištní auta Follow me.

Vše bude probíhat podle aktuálních nařízení vlády ČR. Registrace jsou již otevřené na www.runczech.com a kapacita běžců na každý závod je omezená.

To ale ještě stále není vše, co si RunCzech pro své běžce na léto připravil. Už nyní si můžete ve svých kalendářích označit akci o víkendu v Praze 18. – 19. července a sobotu 1. srpna v Plzni, kdy se uskuteční další originální závody.