RunTour má termíny na 2017. Letos získala pro Leontinku přes milion

Běželi jste letos nějaký závod seriálu RunTour? Pokud ano, máte také svůj podíl na báječné věci, která se organizátorům podařila. Ti totiž vybrali pro zrakově postižené děti z Nadace Leontinka částku 1 044 300 korun. A pokud ne, můžete se zapojit příští rok – termíny pro sezonu 2017 už jsou zveřejněny.

Organizátoři RunTour přispívají 50 korun za každého přihlášeného běžce, dalších 50 Kč pak přidává generální partner seriálu Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace. „Je to skvělý pocit vidět, jak jsou všichni běžci ochotní pomáhat nevidomým z Nadace Leontinka O to víc mě těší, že Česká pojišťovna úsilí účastníků RunTour navíc podporuje zdvojnásobením vybrané částky,“ říká zástupce generálního partnera závodu Radek Moc. „Nevidomé se snažíme podporovat i v oblasti aktivního zapojení do života. Během RunTour měli lidé například možnost nechat se namasírovat nevidomými maséry. Pro řadu těchto masérů to byla výborná příležitost získat nové kontakty a řada běžců se k nim nyní pravidelně vrací.“

Za pět let existence RunTour přispěli organizátoři s běžci a Českou pojišťovnou již přes 4 miliony korun. První dva roky prostředky putovaly na konto Dětského kardiocentra ve FN Motol, od roku 2014 změnily adresáty a končí na kontě Nadace Leontinka.

Přidejte si do kalendáře

České Budějovice, Ústí nad Labem, Brno, Plzeň, Liberec, Olomouc, Praha a Pardubice. Tak přesně tady se bude konat RunTour 2017. Chybí vám tam Hradec Králové nebo Ostrava? RunTour skutečně do těchto dvou měst již nepoběží, místo toho se bude soustředit na osm tradičních běhů mezi které se přidávají Pardubice.

Registrace se otevřou v neděli 20. listopadu.

Česká pojišťovna RunTour 2017:

» České Budějovice, 8. dubna
» Ústí nad Labem, 13. května
» Brno, 27. května
» Plzeň 10. června
» Liberec, 19. srpna
» Olomouc, 2. září
» Praha, 30. září
» Pardubice, 4. listopadu

Text: red a RunTour | Foto: RunTour