RunTour v Olomouci vyhráli Dymák a Kamínková

RunTour v Olomouci vyhráli Dymák a Kamínková

Ze 1 300 běžců, kteří se postavili na startu druhého závodu série RunTour, byli nejrychlejší Pavel Dymák a Petra Kamínková.

Pavel Dymák startoval na RunTour už poosmé, až nyní se mu ale podařilo vyhrát desetikilometrový závod. V Olomouci zvítězil s velkým náskokem v čase 31:53. „Konkurence byla veliká, před závodem jsem si říkal, že mě zase to vítězství mine, ale povedlo se klukům utéct. Jsem za to moc rád,“ říkal v cíli s pořádně širokým úsměvem atlet Hvězdy SKP Pardubice.

Mezi ženami bylo o vítězce na desítce jasno velmi záhy po vyběhnutí ze startovní čáry. Místní atletka Petra Kamínková vystřelila na trať s nejrychlejšími muži a ostatní ženy nechala daleko v davu za sebou. „Ale jsem ráda, že jsem neběžela úplně sama, že mě pár kluků na trati pomohlo,“ přiznala Kamínková.

Její čas 35:34 minuty byl mezi ženami unikátní, vždyť druhá Tereza Jagošová běžela přes 40 minut. „Je skvělé, že se mi povedl takový čas. Upřímně jsem v něj moc nedoufala, měla jsem po dvanáctce v práce a teď tam letím zase. Na druhou stranu to byla moc příjemná pracovní pauza,“ říkala spokojeně.

Seriál pokračuje třetím dílem v Hradci Králové, a to už v sobotu 13. června.

Text a foto: RunTour