Seriál Běhej Lesy odstartuje v Brdech

Seriál Běhej Lesy odstartuje v Brdech

Seriál Běhej lesy odstartuje již tuto sobotu 22. dubna závodem v CHKO Brdy, na území bývalého Vojenského újezdu Brdy, který se veřejnosti otevřel po 70 letech teprve loni. Organizátoři připravili pro závodníky nejen novou trasu v západní části Brd, ale i spoustu dalších novinek. Přihlásit se lze již jen v den závodu na místě, zbývá 60 startovních čísel.

Trasa bývalým vojenským územím s pozůstatky benediktinského kláštera a krásná téměř nedotčená příroda. To jsou největší lákadla závodu Běhej lesy Brdy,  který si budete moci zaběhnout již tuto sobotu 22. dubna. Zaběhnout si lze buď kratší 12km trasu nebo delší 22km trasu.

Oproti loňskému ročníku se proběhnete z vesnice Skořice západní částí Brd. Trasy vás zavedou hlubokými lesy a loukami i kolem zřícenin, skalních útvarů či přes hráz Padrťských rybníků. V rámci celého závodního dne je připraven i dětský závod na 500 metrů či 1 km, který odstartuje Šárka Strachová. Pro vítěze dětských kategorií má přichystané závodní čísla ze světových pohárů.

Novinkou je bodování jednotlivých závodů a vyhodnocení celkového pořadí seriálu (Lesů pán a Lesů paní). Organizátoři připravili nový a spravedlivější systém. Nově bude odděleno hodnocení mužů a žen a bodovací škála bude pro všechny závody stejná, bez ohledu na počet závodníků v jednotlivých závodech

Závodníci se mohou spolehnout kromě atraktivních tras a výjimečné atmosféry i na kvalitní servis. Těšit se mohou na bohatě zásobované občerstvovací stanice, velkokapacitní stan s hned několika možnostmi stravování, kvalitní čísla s již zabudovaným nevratným čipem, originální dřevěné medaile v cíli, fotky a diplomy ze závodu ke stažení zdarma a mnoho dalšího.

Závodníci si mohou zakoupit také trička, mikiny či čelenky ve speciálním designu Běhej lesy 2017. Nově bude také na každém závodu Běhej lesy bude fungovat tzv. Úschovna dětí, kterou si pro vás připravily Lesy ČR. Děti vám pohlídají zkušené vychovatelky.

Text a foto: pořadatelé