Seriál Běhej lesy odstartuje v Lednici

Seriál Běhej lesy odstartuje v Lednici

Start druhého ročníku seriálu Běhej lesy se blíží. První závod si můžete do běžecké termínovky vyznačit na 28. května, kdy se poběží v Lednicko-valtickém areálu. Nově se účastníci dostanou i do zámecké zahrady. Do 8. května se můžete registrovat za zvýhodněné startovné.

Běhej Lesy před rokem zažilo velmi úspěšnou premiéru, na start se postavilo téměř 900 závodníků. Letos jim pořadatelé nachystali ještě atraktivnější trasu. Zázemí i start totiž přesunuli přímo do zámecké zahrady Státního zámku Lednice. Trasa vede dále přes hráz lednických rybníků, přes chrám Tří Grácií i okolo „paláce pro koně“ Nový Dvůr. Závodníci na delší trase se mohou těšit i na Apollonův chrám, trojbokou kapli Sv. Huberta a proběhnou se i pod vítězným obloukem Rendez-vous. Zaběhnout si můžete trasy na 21 a 11 kilometrů, součástí jsou také závody pro děti.

„Každý závod seriálu je něčím výjimečný a závod v Lednici není výjimkou. Letos se totiž závodníci dostanou přímo do zámeckého parku Státního zámku Lednice,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL, která seriál připravuje. „Jsme rádi, že si závod získal takovou oblibu, už nyní je přihlášeno přes 900 závodníků a blíží se jeho vyprodání. Věříme, že si závodníci odnesou krásný zážitek. Na každého navíc čeká v cíli krásná pamětní dřevěná medaile,“ dodává Douša.

Každý běžec si může stáhnout zdarma své fotky ze závodu i diplom. Nově je připraveno pro závodníky i tričko v designu jednotlivého závodu.

Registrace do všech závodů seriálu jsou možné prostřednictvím webových stránek www.behejlesy.cz. Startovné začíná na 400 Kč.

Text: red a Běhej Lesy | Foto: Běhej Lesy