Seriál STRC se uzavře v Motole. Pozor – změna v harmonogramu

Chystáte se v neděli 1. listopadu do pražského Motola, kde se koná finále seriálu Salomon Trail Running Cup? Počítejte s tím, že pořadatelé upravili harmonogram a start kategorie mužů byl posunut.

„Vzhledem k většímu komfortu závodníků Běhu přes motolské jamky bude start hlavního závodu na 8 km rozdělen zvlášť na ženy a muže. Start žen proběhne v plánovaných 12.50 a start mužů bude ve 13.50. Doufáme, že tuto změnu, kterou jsme v rámci pořadatelského výboru zvažovali, zejména vzhledem k délce jednoho okruhu 2 km, přijmete kladně a že Vás posunutí startu mužů příliš časově neomezí. Předem děkujeme za pochopení a budeme se snažit připravit Vám pro závod co nejlepší a nejregulérnější podmínky,“ vysvětlili pořadatelé.

O start je zájem mezi elitou i hobíky

Důvodem ke změně bylo navýšení počtu startovních čísel, k němuž sáhli pořadatelé po naplnění původní kapacity závodu. „Těší nás obrovský zájem o náš běh, který chystá teprve čtvrtý ročník a už za rok bude mistrovstvím republiky v krosu. Propustnost trati na golfovém hřišti nám dovoluje přidat další místa, proto rádi přivítáme další účastníky,“ uvedl v tiskové zprávě Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

Motolský závod nepřilákal jen hobby běžce, ale také českou elitu. Na startu bude například Jakub Holuša, Jiří Homoláč, Robert Krupička, Ondřej Fejfar, Jan Zemaník nebo Eva Vrabcová Nývltová. Bude to pro ně generálka na příští rok, kdy se na druhém nejstarším českém golfovém hřišti poběží domácí krosový šampionát.

Doprovodný program už letos kromě hustě obsazených dětských závodů a Lidového běhu na 4 km ozdobí parádní vystoupení bubenické formace, udávající rytmus (nejen) do stoupání. Vyzkoušet si budete moci i golfové dovednosti. Samozřejmostí je bohatý závodnický servis včetně hlídání dětí, medailí a jídla v cíli, výsledků v smsce, půjčovny materiálu Salomon a Suunto včetně slev na nákup a další.

Více informací o závodě najdete na www.strc.cz

Podívejte se na video z loňského ročníku, ať víte, co vás v Motole čeká


Text: red | Foto: Shutterstock