Seriál týmových půlmaratonů vyvrcholí v pankráckém parku na Kavky 4 sport

Užít si sportovní den na druhou můžete v sobotu v Praze na Pankráci. V rámci festivalu Kavky 4 sport objevíte třeba dosud nepoznaná sportovní odvětví (nebo jejich aktéry) a pak se sami postavíte na start regulérního závodu – týmového půlmaratonu ze seriálu Craft Team Running.

Druhý ročník závodů unikátního formátu tady vrcholí po zastávkách v Praze 5, Plzni, na Lipně a ve Zlíně. Běží se po chodníčcích centrálního parku s prudkými zatáčkami, okolo fontánky, i do mírného kopečka.

Jeden okruh 1350 metrů musí každý ze čtyř členů štafety absolvovat nejméně dvakrát. Jinak o sestavě pro celkem šestnáct koleček rozhodujete i v průběhu závodu. Nejen samotný výkon, ale i vhodná strategie rozhodují! Běží muži, ženy i mixy. DJ s moderátorem šponují atmosféru, bývá vážně rušno.

Už loni se tu v premiéře navzdory dešti a chladu rozběhlo na dvě stovky účastníků, které vyslaly světu nadšený vzkaz: Týmový půlmaraton je skvělý vynález. „Fakt zábava,“ potvrdil patron David Svoboda, olympijský vítěz v pětiboji a v ten čas i jeden z aktérů natáčení Jáklova hollywoodského velkofilmu Jan Žižka, který nemohl chybět navzdory náročnému tréninku pro televizní Star Dance.

Druhý ročník českého poháru týmového půlmaratonu už je teď rozhodnutý díky třem triumfům Svobodovy formace Kalokagathia. Hlavní tvář seriálu bude na rozdíl od loňska na Pankráci tentokrát chybět. „Musím se svými svěřenci na pětiboj do Kladna, je mi to líto,“ omlouvá se.

Ale pečlivě shání náhradníky, neboť i jeho bratr dvojče Tomáš, který se chystá na premiéru Světových plážových her do Kataru, ještě není po zranění nohy zcela fit. V barvách Kalokagathie se už představili reprezentanti z dráhy Jan Fryš nebo Jan Sýkora či pětibojařští šampioni Jan Kuf a Jakub Maleček, dokonce i paralympijský cyklista Jiří Ježek. Loni tu běžela i bývalá reprezentantka Naďa Koštovalová, roli startéra vzal na sebe věhlasný lékař profesor Pavel Pafko, fandil bývalý skvělý cyklista Lubor Tesař. Známé tváře tu potkáte, to si buďte jistí.

Start je ve 13.45 pro Family Run, kdy běží spolu dítě (kratší úsek) a rodič (delší), ve 14 pro Team Running hlavní závod. Těšte se na bohatý závodnický servis včetně účastnických triček a čelenek Craft, možnost otestovat vozy Subaru a další atrakce.

Další informace a přihlášky na www.teamrunning.cz. Kompletní výsledky předchozích závodů na www.sportovniservis.cz