Šest českých běžců na lyžích ve čtvrtfinále Světového poháru! Nejlepší byla Antošová na 19. místě

Všech šest českých běžců na lyžích dokázalo postoupit do čtvrtfinále závodu Světového poháru v norském Drammenu, kde se ve čtvrtek 3. března konal sprint klasicky. Skvělý výsledek měl na dosah Ondřej Černý, který vyhrál čtvrtfinále, ale zastavila ho následná diskvalifikace. Nejlepší výsledek si tak připsala Barbora Antošová na 19. místě. První místa vybojovali v ulicích prosluněného skandinávského města Norka Fallaová a Francouz Jouve.

Ondřeji Černému opět skvěle vyšla kvalifikace, ve které obsadil 2. místo. Výborně si počínal také ve čtvrtfinále. Dlouho se držel kolem 3. místa, při nájezdu do cílové rovinky se posunul do čela a tuto pozici udržel až do cíle! Bohužel se pak dozvěděl o diskvalifikaci.

„Přesně nevím, za co ta diskvalifikace byla, ale při najetí do cílové rovinky jsem možná Švéda omezil víc, než bylo nutné. Bohužel jsem dostal druhou žlutou kartu. Tenhle incident chápu, spíš je mi líto, že tu první kartu mám z olympiády z ulitého startu, čemuž jsem se mě vyvarovat. Pro mě je ale ten výsledek velkým povzbuzením i proto, že jsem měl problémy se zády,“ řekl Černý.

Také Šellerovi se v kvalifikaci dařilo – do čtvrtfinále šel z 10. pozice. Rozjížďku začal z prvního místa, na kterém dokonce dokázal soupeřům lehce poodjet. Pak ale ve sjezdu propadl na šestou pozici, na které dojel do cíle. Z Drammenu si tak odváží celkové C. místo.

„Z kopce se za mnou soupeři vyvezli a předjeli mě. Ještě jsem před startem měnil lyže, jel jsem bez vosku a myslel jsem, že to bude lepší, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Aspoň mám nové zkušenosti do příště a jsem hodně spokojený s kvalifikací,“ uvedl Šeller.

Michal Novák si účast ve čtvrtfinále zajistil 21. místem v kvalifikaci. Své čtvrtfinále rozjel ze středu skupiny, držel se v kontaktu s postupovým místem. Jen vepředu poodjel Číňan Wang. Do cílové rovinky najížděla skupina v těsném sevření a Novák si dosprintoval pro 5. místo a celkovou X. příčku.

Barbora Antošová obsadila v kvalifikaci 25. místo. Velmi aktivně se počínala také ve čtvrtfinále, kde dlouho jela na první pozici a držela za sebou velké favoritky. V cílové rovince se před ní ovšem dostala trojice soupeřek. I když se v těsném souboji rvala o postup, bylo z toho 4. místo a celkově 19. příčka.

„Postup do semifinále byl hodně blízko, což mě samotnou překvapilo, protože tohle jsou jiné závody než OPA Cup. Ale nebála jsem se toho, jen jsem asi tu skupinu nemusela tahat celou dobu. Ale měly jsme skvělé lyže, tak toho nelituji a jsem ráda za to, jak to dopadlo. Je to pro mě taková satisfakce za mistrovství světa do 23 let, kde mi vypnula lyže,“ řekla Antošová.

Tereza Beranová s Kateřinou Janatovou do čtvrtfinále proklouzly z 29. a 30. místa, tedy z posledních postupových pozic. Společně pak nastoupily do druhé čtvrtfinálové rozjížďky. Rozběhly ji z 5. a 6. pozice, Beranovou navíc přibrzdil ve stoupání pád jedné ze soupeřek, do vedoucí skupiny se ovšem dokázala dotáhnout. Janatová finišovala na 4. místě a celkově obsadila 20. místo, Beranová dojela jako pátá a v konečné výsledkové listině jí patří 25. příčka.

Světový pohár pokračuje o víkendu v norském Oslu. Český tým ale tyto závody vynechává.