Spartan Race rozjíždí pro závodníky dvě regionální série

Spartan Race rozjíždí pro závodníky dvě regionální série

Pořadatelé Reebok Spartan Race připravili pro letošní dvě novinky v rámci středoevropského regionu – dvě regionální série. Od dubna do září proběhne deset závodů ve čtyřech zemích a elitní individuální závodníci se poměří v kategoriích Sprint a Super.

Každá série bude mít za celý rok 5 závodů, z nichž se každému individuálnímu elitnímu závodníkovi započítají do celkového pořadí čtyři nejlepší výsledky. Patnáct nejlepších mužů a žen z obou sérií obdrží ceny v hodnotě více než půl milionu korun.

CEU Regional Super série odstartuje v sobotu 29. dubna na českém závodě v Koutech. Další díl se uskuteční 17. června v maďarské Kazinbarcikce. Série pak skončí třemi závody v červenci. Prvního července se běží v polském městě Trójmiasto, 16. července na Slovensku ve Valči a vše zakončí 30. července polská Krynica. Vítěz Super série obdrží šek na 1.000 euro, volnou registraci na mistrovství světa, čtyři dny ubytování v dějišti MS, volnou registraci na mistrovství Evropy a trofej.

mapa_series_super

CEU Regional Sprint série začne o něco dříve, ale skončí později. Vše odstartuje 1. dubna závod v maďarském Veszprému. O týden později se spartani přesunou do polského Krakova. Třetí díl série se uskuteční 13. května ve slovenské Nitře. Pak bude mít sprintová série tříměsíční pauzu a její čtvrté pokračování přijde na řadu 19. srpna v české Litovli. Vše zakončí závod v polské Poznani 16. září.

mapa_series_sprint

„Jsme první v Evropě, kteří se rozhodli uskutečnit tyto dvě regionální série. V roce 2016 s tím začali v USA, kde se série vybraných závodů účastnili ti nejlepší atleti ze Spartan Pro Teamu,“ představil novinku ředitel CEU Spartan Race Michal Kúkola. „Podstatou je odměnit naše nejlepší elitní závodníky za jejich celoroční snažení a píli. V každém závodě roku 2017 se mohou spartani kvalifikovat na mistrovství světa, ale ti nejlepší z naší Super série obdrží jako bonus i další výhody, jako třeba příspěvek na letenku, ubytování v místě či startovné na MS zdarma. Myslíme však i na ty, kteří se nepohybují mezi nejužší špičkou, proto jsem se rozhodli odměnit patnáct nejlepších mužů a žen v každé sérii,“ dodal Kúkola.

 

Text a foto: pořadatelé