Stříbro pro ČR z Juniorského MS v orientačním běhu

V Turecku probíhá tento týden Juniorské mistrovství světa v orientačním běhu. Na klasické trati vybojovala stříbrnou medaili česká reprezentantka Lucie Semíková.

Severovýchodně od města Kocaeli se běžela klasická trať v kopcovitém terénu tureckých lesů a plání. Trať juniorek měřila vzdušnou čarou 7,1 km, převýšení na trati bylo 380 metrů a na závodnice čekalo 18 kontrol. Se startovním číslem 246 nastoupila také Lucie Semíková, která zvládla trať skvěle a v cíli byla průběžně první. Více než dvě hodiny jí patřila vedoucí pozice a až jedna z posledních startujících závodnic, Švýcarka Lilly Graber, ji předstihla. Lucie Semíková tak skončila o 48 vteřin stříbrná, pro českou reprezentaci je to ale úžasný, pro mnohé také velmi překvapivý, výsledek. Juniorskou medaili z klasické trati získali naši reprezentanti naposledy před třemi lety v Maďarsku. „Závod se mi povedl, doufala jsem, že se vejdu do TOP10, ale na takový výsledek jsem ani nepomyslela. Pocit z medaile je samozřejmě krásný,“ popsala pozávodní emoce čerstvá česká medailistka. Skvělý výkon si připsala také Markéta Mulíčková, která se ztrátou 1:18 na medaili skončila sedmá. Závěrečnou disciplínou juniorského MS jsou štafety, ve kterých budou české závodnice chtít navázat na úspěchy z klasické trati.

Text: Matěj Burda | Foto: Český svaz orientačních sportů