Terénní triatlonisté míří do Mostu, kde Krušnoman oslaví jubileum

Třetí závod Českého poháru v terénním triatlonu přivítá mostecké jezero Matylda, kde se v neděli 24. července uskuteční jubilejní 20. ročník populárního závodu KRUŠNOMAN Cross Triathlon. Díky krátkým distancím je severočeský závod atraktivní volbou nejen pro elitní závodníky, ale také pro úplné začátečníky.

První ročník Krušnomana se uskutečnil už v roce 2002, kdy se závodilo v olympijském triatlonu v Litvínově. Od té doby se jednou neuskutečnil (2015), dvakrát se přestěhoval (Klíny, Most) a především se proměnil ze silničního v terénní triatlon.

„Letos poprvé se hlavní závod pojede na kratších vzdálenostech, díky čemuž bude atraktivnější. Zároveň to lépe zapadá do koncepce Českého poháru v terénním triatlonu, kdy je jeden dlouhý závod (Lipno), jedna klasika (Prachatice), jedna specifická Praha, jeden duatlon a jeden krátký závod (Most). Takže celkový vítěz poháru bude univerzální,“ říká ředitel závodu Tomáš Langhammer.

Krušnoman Cross Triathlon v sobě propojuje tři dominanty města. Plavecká část o délce 400 metrů se uskuteční na Matyldě, rekreační oblasti, která prošla v uplynulých letech rozsáhlou rekonstrukcí. 16km cyklistika zavede triatlonisty do lesů na kopci Ressl. „I toto je velmi vyhledávaná lokalita pro obyvatele Mostu – klidná zóna, lesy, ticho. A závěrečný 5km běh vede na hrad Hněvín, což je dominanta města,“ říká Langhammer.

Zajímavostí je, že na všech hlídkách v lese budou pomáhat zaměstnanci mosteckého magistrátu. „Statutární město Most je spolupořadatelem závodu a také velkým pomocníkem, bez kterého by to nešlo.“

Ve startovní listině figuruje více než 150 závodníků, mezi kterými jsou zástupci čtyř evropských zemí a také české špičky. Na vítězství budou jistě útočit například Tomáš Strnad nebo Jan Šneberger. Součástí programu jsou také závody štafet a dětí, které se uskuteční pod taktovkou Tomáše Slavaty.

Registrace jsou možné i v den závodu, ale pořadatelé prosí o přihlášení online, díky čemuž bude prezentace na místě probíhat rychleji a plynuleji. Do závodu se můžete přihlásit zde. „Jak říká náš Krušnomanský slogan, bude to veselé, hravé a skočné,“ dodává s úsměvem Langhammer.