Terénní triatlonistka Zemanová bere zlato z XTERRA Světového poháru na Gardě

Podruhé v kariéře dokázala Jindřiška Zemanová ovládnout závod XTERRA Světového poháru! Po loňském vítězství v Řecku vybojovala v sobotu 4. června cenný triumf u italského jezera Garda. „Bylo to extrémně těžké, protože zdejší tratě jsou možná nejnáročnější v Evropě,“ řekla česká terénní triatlonistka.

V italském městečku Toscolano Maderno si Zemanová připsala vítězství stylem start-cíl. První byla už po plavecké části. „Kolo bylo extrémně těžké, ale snažila jsem se jet svoje tempo a získat pár minut náskok na Morgane Riou, která je výborná běžkyně. To se mi podařilo, takže i když Morgane běžela rychleji, už jsem vedení udržela,“ řekla Zemanová, která proběhla cílem o 4 minuty a 19 vteřin dříve než její francouzská soupeřka.

Česko mělo zastoupení také v elitním závodě mužů: 15. místo vybojoval Petr Soukup.

Pořadatelé připravili na západním břehu jezera Garda tratě s vysokým převýšením. Po 1500 metrech plavání se triatlonisté vydali s horskými koly na 31km trasu s pozitivním převýšením více než 1000 m. Také při 11km trailovém běhu nastoupali přes 300 metrů. „Zdejší tratě jsou mega těžké! A jejich náročnost ještě umocňovalo obrovské horko, které na kole ještě nebylo tak zničující, protože jsme jezdili v lese, ale při běhu už bylo opravdu ostré,“ říká Zemanová, kterou už příští týden čeká závod XTERRA Prague. Ten se uskuteční 18. června jako mistrovství republiky v terénním triatlonu.

Kompletní výsledky závodu XTERRA Garda najdete na tomto odkazu.