Tisíce běžců po celém světě se vydá podpořit dobrou věc.

Tisíce běžců po celém světě se vydá podpořit dobrou věc.

Jeden čas, stovky závodních tratí, a tisíce nadšených závodníků po celém světě. Legendární charitativní běh Wings for Life World Run pokračuje 3. května 2020 již sedmým ročníkem. Profesionálové, amatérští běžci a handicapovaní sportovci spojí své síly a společně poběží pro dobrou věc. Díky jejich příspěvku a nadaci Wings for Life se první pacienti po poranění míchy mohou postavit na vlastní nohy.

Startovní výstřely po celém světě zazní první květnovou neděli přesně v 13:00 středoevropského času. Všichni závodníci budou mít opět po roce možnost virtuálně změřit síly s běžci po celém světě. Někdo jede na výkon, někdo pojme Wings for Life World Run vycházkovým tempem. Důležitá je především myšlenka, která všechny spojuje – běžíme pro ty, kteří nemohou.

O závodě Wings for Life Word Run

Celá částka ze startovného putuje na výzkum poranění míchy, kterou se zabývá nezisková nadace Wings for Life. Tento charitativní běh se svým neobvyklým konceptem proslavil už téměř po celém světě. Překážkou není 13 časových pásem, na 150 různých národností, ani věk soutěžících. Nejstaršímu bylo zatím 95 let. Kromě jedinečné podpory handicapovaných má závod ještě další specifikum.

Trasa a délka závodu není přesně daná, je pro každého individuální. Půl hodiny po tom, co vyrazí poslední běžec, vyjede ze startu catcher car, které představuje pohyblivý cíl. Když vás dojede, váš závod je u konce.

Co se díky WFL povedlo?
Dlouhá léta nám všichni tvrdili, že poranění míchy je definitivní a ochrnutí se nedá zvrátit. Jenže letos došlo k opravdovému průlomu.Cílenou stimulací míchy a tréninkem se třem pacientům: Gert-Jan Oskamovi, Sabastianu Toblerovi a Davidovi Mzee podařilo ujít na páse bez podpory rukou více než kilometr. Něco takového by bylo ještě před pár měsíci považováno za holé sc-fi. „Je to úžasný pocit, uvidíme, jak daleko můžeme s touto technologií zajít,“ popisuje David Mzee, který se na vlastní nohy postavil po sedmi letech.

Přispěj a běž kdekoli na světě

Díky speciální aplikaci se do závodu může přidat každý kdekoli na světě. Stačí si pouze stáhnout aplikaci Wings for Life World Run (App Store/Google Play), registrovat se a ve stejný čas, kdy zazní startovní výstřely po celém světě, vyrazit. V patách bude běžcům virtuální Catcher Car. Svou účastí každý ze závodníků po celém světě přispěje celým startovným na program nadace, která již v loňském roce představila první úspěšně se zotavující pacienty.

Pokud však chceš zažít atmosféru závodu a vyrazit na trať s dalšími běžci, neváhej a připoj se k organizovaným APP RUNům v pražské Stromovce, Liberci a Hluboké nad Vltavou.

Závod, který pomáhá i láme rekordy

Poslední ročníky jedinečného závodu přinesly neuvěřitelné příběhy. Švédský handicapovaný sportovec Aron Anderson ujel na svém vozíku necelých devadesát kilometrů, čímž stanovil jen těžko překonatelný rekord. V loňském roce se po deseti letech na vozíčku na start závodu postavil David Mzee. Ušel 390 metrů a dokonale tak ztělesnil základní principy nadace Wings for Life, která závod pořádá.

Více informací o běhu na webu Wings for Life World Run