TOP 10! Triatlonistka Kuříková obsadila 8. místo na Arena Games

TOP 10! Triatlonistka Kuříková obsadila 8. místo na Arena Games

Petra Kuříková opět potvrdila, že jí indoorové závody Arena Games sedí. Ve švýcarském Sursee obsadila česká reprezentantka výborné 8. místo. Z vítězství se v neděli 12. března radovala Maďarka Zsanett Bragmayerová.

Ve své dopolední rozjížďce obsadila Kuříková 4. místo, díky kterému si zajistila účast ve finále, do něhož postoupilo deset nejlepších triatlonistek. V rámci večerního programu pak čekaly na finalistky tři rozjížďky – v každé z nich absolvovaly 200 m plavání, 4 km cyklistiky na trenažéru a 1 km běhu na páse. Plavalo se v padesátimetrovém bazénu, cyklistická i běžecká část se odehrávaly na platformě Zwift, díky které měli diváci v hale i samotné závodnice skvělý přehled o aktuálním pořadí.

V první finálové rozjížďce, která se konala v tradičním pořadí „plavání – kolo – běh“, obsadila Kuříková 6. místo, když na nejrychlejší Bragmayerovou ztratila 28 vteřin. Ve druhé rozjížďce (běh – kolo – plavání) dokončila Kuříková jako sedmá. I tentokrát zvítězila Maďarka, za kterou česká reprezentantka zaostala o 31 vteřin. „Bohužel mi v téhle rozjížďce spadly brejličky, takže jsem tam ztratila spoustu času,“ řekla trpce Kuříková.

Závěrečná rozjížďka (plavání – kolo – běh) se uskutečnila formou stíhačky. Kuříková do ní odstartovala z 8. pozice, na které také celý závod dokončila. V běžecké části se přitom dotahovala na 7. místo, které jí ale o jedinou vteřinu uniklo. Na vítěznou Bragmayerovou ztratila česká triatlonistka minutu a 16 vteřin. Druhá byla Britka Olivia Mathiasová a třetím místem šokovala teprve patnáctiletá Maďarka Fanni Szalaiová.

„Měla jsem ze svého výkonu docela dobrý pocit. Večer jsem se cítila o lépe než v rozjížďkách a o hodně lépe než po závodě mistrovství světa v Abú Dhabí, kde jsem před týdnem startovala po náročném soustředění. Jen jsem bohužel celý týden bojovala s nachlazením, které mě omezovalo i dnes. Přesto jsem si ale závody užila – měla jsem tu spoustu fanoušků, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ řekla Kuříková, která dlouhodobě žije právě ve Švýcarsku.

Díky spolupráci komerčního pořadatele Super League Triathlon, který tyto závody organizuje, a mezinárodní asociace World Triathlon si česká závodnice připsala v tomto závodě body do světového žebříčku. Vítěz celé série pak získá oficiální titul triatlonového mistra světa v esports.

Do série Arena Games jsou zahrnuty tři závody. Po Montrealu a Sursee vyvrcholí esports šampionát v Londýně (8. dubna).

Výsledky

Arena Games, Sursee (Švýcarsko), 12. března 2023

Ženy: 1. Zsanett Bragmayerová (Maď.), 2. Olivia Mathiasová (V.Brit.), 3. Fanni Szalaiová (Maď.) … 8. Petra Kuříková