Tradice pokračuje. Jizerská 50 nabízí poslední volná místa

Nová louka, Knajpa, Smědava, Hřebínek, Jizerka, Krásná Máří. Po roce je tu opět tradice s názvem Jizerská 50. Pokud vás o tomto víkendu někdo v severočeském Liberci pozdraví slovem SKOL, nedivte se, právě tak se totiž zdraví v běžkařském světě. Ten se nyní přestěhoval do srdce Jizerských hor.

Světové hvězdy Morte Eide Pedersen, Andreas Nygaard, Anders Aukland, Britta Johansson Norgren, domácí tváře Stanislav Řezáč, Honza Šrail nebo Kateřina Smutná. To je jen krátká ukázka elitních závodníků, kteří se budou v neděli prohánět po vrcholcích Jizerských hor.

Vyhraje počtvrté v historii Pedersen? Vyslyší prosby českých fanoušky o třetí vítězství Smutná? Nebo cílovou pásku na stadionu v Bedřichově protne jako první jiný závodník? Bude pokračovat v seriálu Visma Ski Classics dominance skandinávských běžců? Otázek je před nedělním startem mnoho. Odpovědi na ně získáme až krátce před polednem, kdy ti nejrychlejší do cíle dorazí.

Už nyní je jisté, že 52. ČEZ Jizerská 50 překoná účastnický rekord, a to při celkovém součtu všech víkendových závodů. Samotné padesátky se podle předpokladů zúčastní zaplněná startovní listina, tedy 4 800 běžců. Nyní, před posledním dnem registrací, zbývá necelých 100 volných míst. Bude vyprodáno? Na tuto otázku získáme odpověď v sobotu večer.