Nenech si ujít unikátní etapový závod TRAILTOUR

Neexistuje na světě běžecký etapový závod srovnatelný s TRAILTOUR. Od 10. 5. 2019 do 31. 10. 2019 jsme pro Tebe ve spolupráci s vybranými běžeckými speciálkami, běžeckými kluby a členy inov-8 týmu připravili 48 různě náročných etap o celkové délce přes 415 kilometrů a převýšení 18.150 m. Je jen na Tobě, kolik etap si zaběhneš. Každou etapu můžeš absolvovat kdykoliv – ve dne, v noci, sám, s kamarády, opakovaně. Do výsledků se Ti vždy započte nejrychlejší čas, který se následně převede na body.

Na stránce každé etapy najdeš krátký příběh s popisem a gpx. log ke stáhnutí do svých hodinek. Mapu si také můžeš stáhnout a vytisknout. Doporučujeme mít na každé etapě tuto mapu s sebou a doplnit si do ní případně další poznámky. Své zážitky, tipy a doporučení z etap můžeš sdílet ve fóru či ve facebookové skupině TrailTour.

Pokud chceš figurovat ve výsledkové listině a být ve hře o ceny, je nutné se zaregistrovat. Registrace není podmínkou, etapu si můžeš zaběhnout i bez ní, ale nebudeš figurovat ve výsledcích a nemáš nárok na ceny v celkovém hodnocení. Zaběhnutý čas z každé etapy převádíme na bodovou hodnotu a body sčítáme za jednotlivce a nově i za klub, do kterého se v registraci přihlásíš.

Součástí TRAILTOUR jsou krátké etapy, které jsou ideální pro rychlý běžecký trénink, úseky, nebo trénink tempa a tempové vytrvalosti. TRAILTOUR je tvořena krásnými etapami v místech, kam bys třeba normálně nezavítal. Ochutnáš klasický běh na lesních pěšinkách, drsnější etapy v odlehlých horských oblastech, stejně jako notoricky známé, zato pořádně náročné výběhy dvou královských vrchařských etap. Nechybí ani parky, příměstské lesy, cyklostezky i měkké pěšinky napříč Českem a Slovenskem. Hory, skály, kameny, hlína, bláto, sníh. Najdeš tady všechno, co si pod pojmem trail dokážeš představit.

S trasami jsou nerozlučně spjaté i jejich příběhy. Ranní rozbřesk slunce na hřebeni hor s téměř kýčovitým výhledem, brutální švih s partou kamarádů podél řeky, podvečerní výběh na Slavkáč, noční přeběh hřebenu Krkonoš, deštivá letní esence v Beskydech… Každá etapa má své nezaměnitelné kouzlo. Z TRAILTOUR dlouho si odneseš nezapomenutelné zážitky.

Zaběhnutý čas na každé etapě převádíme na bodovou hodnotu, které se sčítají. Vítězové se mohou těšit na atraktivní ceny. Nejlepší klub získá poukaz na nákup sportovní výbavy v hodnotě 50.000 Kč / 2000 €, vítězové TRAILTOUR 2019 získají 3denní běžecký program v anglickém Lake District, účast na I8TRF a balík výbavy od INOV-8.

Více informací o tomto jedinečném projektu najdeš na www.trailtour.cz. Pořadatelem je martin.marek@vavrys.cz.

TRAILTOUR 2019 48 etap
Délka 415 km
Převýšení 18.150 m
Nejdelší etapa ČR 28,2 km/1030 m
Nejdelší etapa SK 31,7 km/1170 m
Vrchařská etapa ČR 6,7 km/790 m
Vrchařská etapa SK 6,7 km/1360 m
Start 10. 5. 2019
Cíl 31. 10. 2019
Vyhlášení I8TRF 23. 11. 2019