Tři Češi v nejlepší desítce na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu

Z evropského šampionátu v dlouhém triatlonu se hned tři čeští reprezentanti vrací s umístěním v elitní desítce! Simona Křivánková obsadila v sobotu 10. září v nizozemském Almere 6. místo, Tomáš Řenč byl sedmý a Lukáš Kočař devátý. Petr Cívela se díky 19. místu vešel do TOP 20.

V Nizozemsku se opět závodilo o evropské tituly v rámci závodu série Challenge. Plavání o délce 3,8 km se odehrálo v jezeře Weer Water, rovinatá, ale větrná a deštivá cyklistická část měřila 181,5 km (2 okruhy). Závěrečný běh o délce 42,2 km se odehrál v šesti okruzích kolem jezera.

Simona Křivánková vstoupila do závodu skvěle a ve vodě se pohybovala na dělené 3. pozici. „Měla jsem radost z kvalitního výkonu, ale bohužel jsem si pak zaplavala, když jsem nezahnula k cíli. Nabrala jsem ztrátu přibližně 75 vteřin, která mě pak neskutečně naštvala,“ líčila průběh závodu česká reprezentantka.

Cyklistikou se ale protrápila, když bojovala nejen s časem, ale také se střevními problémy. „Byl to mentální boj, výkon byl lehce podprůměrný. Do depa jsem dojela na 9. místě a pak na toaletě ztratila další cenné minuty. Běh byl nakonec naštěstí docela kvalitní, takže jsem se probojovala na šestou pozici. Vzhledem k průběhu závodu jsem nakonec s výsledkem spokojená.  Pravda ale je, že jsem před závodem pomýšlela i o nějakou tu příčku výše,“ zhodnotila závod Křivánková, která ztratila na vítěznou Němku Wolffovou 23 minut.

Do závodu mužů šli Tomáš Řenč s Lukáš Kočařem, kteří vybíhali z vody jen pár vteřin za sebou na osmé a deváté pozici, a také Petr Cívela. Třetí český reprezentant se do prvního depa dostal jako 28.

„Ze začátku kola jsem držel skupinku, ze které jsem po 30. km odstoupil,“ řekl Řenč. „Tempo bylo na mě moc rychlé. Na 110. km mě dojela skupina asi šesti lidí, kterou jsem pak dotáhl až do depa, do kterého jsem šel tak na 12. místě a prokousával se dopředu. Nakonec z toho bylo konečné 7. místo, za které jsem moc rád. Můj start byl dost v ohrožení, protože mám zánět chodidel a ještě začátkem týdne jsem měl teplotu, ale nakonec to vše dobře dopadlo,“ popsal Řenč, který obsadil konečné 7. místo.

Výborně měl závod rozjetý také Lukáš Kočař, který si připsal sedmý nejrychlejší cyklistický čas a ještě v úvodu běžecké části byl na sedmé pozici. Pak ale prošel krizí, při které ztratil dvě místa a obsadil 9. příčku – cílovou branou proběhl 8:10:42.

Petr Cívela dokončil závod na 19. místě, když výborný výkon zaznamenal zejména v běžecké části, ve které si připsal 13. nejrychlejší čas. Závod mužů ovládl Brit Kieran Lindars v čase 7:55:44.

Výsledky

Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, Almere (Nizozemsko), 11. září

Muži: 1. Kieran Lindars (V.Brit) 7:55:44, 2. Niek Heldoorn (Niz.) 8:00:38, 3. Andrew Starykowicz (USA) 8:01:44 … 7. Tomáš Řenč 8:06:45, 9. Lukáš Kočař 8:10:42, 19. Petr Cívela 8:42:17

Ženy: 1. Katharina Wolffová (Něm.) 9:10:10, 2. Lina-Kristin Schink (Něm.) 9:15:57, 3. Jenny Älmqvist Nae (Švéd.) 9:21:04 … 6. Simona Křivánková 9:33:58

Kompletní výsledky najdete zde.