Triatlonista Zikmund byl na Světovém poháru ve Valencii 41., Martin bere 48. místo

O body do světového žebříčku i do olympijské kvalifikace bojovali na Světovém poháru ve Valencii také dva čeští reprezentanti. Tomáš Zikmund obsadil 41. místo, David Martin byl 48.

Za posledním výkonnostním testem před Světovým pohárem v Karlových Varech se čeští triatlonisté vydali na východní pobřeží Španělska, kde je čekaly sprintové distance. Po 750 m plavecké části, která se odehrála v přístavní zátoce, vbíhali do depa téměř společně – Martin na 25. pozici, Zikmund byl 27. Po 20km cyklistice oba seskakovali z kola ve velmi početné skupině závodníků, ze které ujeli pouze Rakušan Kaindl a Brazilec Messias, pozdější vítěz závodu.

Tomáš Zikmund finišoval po 5km běhu na 41. místě, ze kterého ztratil na Manoela Messiase dvě minuty a osmnáct vteřin. David Martin doběhl na 48. příčce se ztrátou tři minuty a tři vteřiny.

Čeští triatlonoví fanoušci se nyní mohou těšit na vítěze mužského i ženského závodu – na Světovém poháru v Karlových Varech se už 11. září představí Manoel Messias i Němka Lisa Tertschová.

Výsledky

Světový pohár, Valencie (Španělsko), 3. září 2022

Muži: 1. Manoel Messias (Braz.) 50:14, 2. Mario Mola (Šp.) 50:18, 3. Matthew McElroy (USA) 50:25 … 41. Tomáš Zikmund 52:32, 48. David Martin 53:17