Triatlonistka Kuříková byla na Evropském poháru v Nizozemsku těsně za medailí

Medaili z Evropského poháru v nizozemském Holtenu měla Petra Kuříková na dohled, nakonec ale obsadila čtvrté místo. Do závodu nastoupili v sobotu 2. července také sourozenci Juránkovi – Heidi byla 39., Lukáš 53.

Startovní listina nizozemského závodu byla mimořádně nabitá – do závodu žen nastoupilo 59 závodnic, mužů bylo téměř 70. Čekaly pak na ně distance sprintu, tedy 750 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu.

„Na startu nás bylo hodně a ve vodě jsme se zbytečně topily, což někdy na evropských pohárech bývá. Na kole jsem se pak dostala do druhé skupiny, která byla menší, za což jsem byla ráda, protože městská trať byla poměrně technická a plná zatáček. Ve skupině nás zůstalo asi šest,“ řekla Kuříková. „Bohužel jsem si celou dobu myslela, že je před námi odjetá pouze jedna Holanďanka, ale na začátku běhu jsem zjistila, že je tam i další čtyřčlenná skupina, která měla asi minutový náskok. Do běhu jsem dala všechno, co jsem ještě v nohách měla, takže z toho bylo čtvrté místo. Trochu mě to mrzí, protože i třetí závodnici už jsem měla nadohled. Ale celkově z toho mám dobrý pocit, protože jsem šla z plného tréninku, a splnila jsem cíl, kterým byl zisk bodů do světového žebříčku,“ řekla Kuříková.

Zvítězila Francouzka Mathilde Gautierová, která byla o 47 vteřin rychlejší než Kuříková. Druhou českou účastnicí v tomto závodě byla Heidi Juránková na 39. místě. Lukáš Juránek obsadil 53. místo.

Kompletní výsledky najdete zde.