Triatlonistka Zimovjanová na Bermudách cíl neviděla. Závod MS vyhrála Duffyová

Triatlonistce Tereze Zimovjanové se závod mistrovství světa na Bermudách nevydařil. Jediná česká účastnice měla před startem zdravotní problémy, na trati se trápila a nakonec byla v závěru cyklistické části ze závodu stažena kvůli dojetí o kolo. Zvítězila domácí hvězda Flora Duffyová. Mezi muži triumfoval v neděli 6. listopadu Francouz Vincent Luis.

Českou reprezentantku trápily po příletu na Bermudy zažívací problémy, které jí připravily nejen o energii, ale také o možnost lepší aklimatizace a tréninku. „Tři dny jsem prakticky nejedla a neustále mi bylo špatně. Přemýšlela jsem o tom, že do závodu vůbec nenastoupím, protože jsem byla hrozně slabá,“ řekla Zimovjanová. Přesto se postavila na start a po plavecké části vbíhala do depa na 44. pozici se ztrátou dvou minut a osmi sekund na nejlepší plavkyně. Nejrychleji zvládla 1500 metrů plavání ve vlnách Atlantiku Italka Seregniová, jen vteřinu za ní ale byla domácí hvězda Flora Duffyová, která se pak na kole dostala do úniku společně s Nizozemkou Kigmaovou.

Pod zataženou a deštivou oblohou jezdila Zimovjanová v úvodu 40km cyklistiky sama na začátku páté desítky startovního pole. Dařilo se jí ale posouvat vpřed a přibližně ve čtvrtém z osmi okruhů se usadila ve skupince na 38. až 40. místě. Bohužel pak ale opět zůstala osamocena a v závěrečném okruhu cyklistiky byla stažena z trati kvůli dojetí o kolo. „Myslela jsem, že na kole omdlím, bylo mi opravdu špatně a pořád jsem přemýšlela o tom, že odstoupím. Nakonec jsem nestihla dojet do depa asi o 20 sekund. Moc mě to mrzí, je to můj první LAP v životě. Olympijský triatlon opravdu nejde jet, pokud člověk předtím tři dny nejí,“ dodala česká reprezentantka.

Pro vítězství si doběhla olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa Flora Duffyová.

Seriál mistrovství světa vyvrcholí finálovým závodem v Abú Zabí od 24. do 26. listopadu.