Třídenní triatlon v rámci ČEZ Lipno Sport Festivalu

Třídenní triatlon v rámci ČEZ Lipno Sport Festivalu

Máte už prázdninový plán? Je tu třídenní triatlon v rámci ČEZ Lipno Sport Festivalu. Anebo si dejte jen plavání, kolo, nebo běh. Už tradiční srpnový ČEZ Lipno sport festival chystá 11. ročník (letos 11.-21. 8.). A aby si dvě jedničky zasloužil i na hodnocení, nabídne vskutku zajímavý, opět obohacený program. Soutěžního ducha láká nejen nová cyklistická akce, ale rovnou celý tri-a-tlon, tři podniky rozložené do tří dní. Plavání, kolo i běh.

Plavání se pojede nadvakrát, resp. po oba pátky, tedy 13. i 19. srpna. Vždy od 15 hodin budou připraveny tratě 400 a 200 metrů. Veřejné plavecké závody v tuzemsku jsou spíše raritní záležitostí, o to víc exkluzívní. Ale žádný strach! Prostě skočíte z pláže v maríně do vody, obeplavete – stylem prsa či kraulem nebo klidně kombinovaně, jak vám síly postačí – okruh vyznačený bójemi, a pak z vody doběhnete pár metrů do cíle. Žádný stres. Někdo rychleji až závodním tempem, jiný na pohodu, jak zvládne. Záchranáři budou ve střehu… a sejdeme se na břehu. Jako host a zajisté na startu se objeví tradiční účastník, uznávaný paralympik Arnošt Petráček.

Cyklistika se v závodní podobě dostává do programu poprvé. V sobotu 20. srpna se koná ČEZ Kolem Lipna. Na trať 60 km dlouhou po klidnější, tedy jižní straně Lipna, můžete vyrazit na horském kole, gravelu i elektrokole. Se zapnutou časomírou, ale i na zážitkovou projížďku. Každopádně budou k dispozici čtyři občerstvovací stanice, jedna i s piknikovým zázemím, dobíjecí stanice pro elektrokola a další bohatý a neobvyklý servis. Kdyby vám náhodou došlo/y (síly), budete navedení zkratkou a trajektem přes Frymburk rychleji zpět. V maríně bude stát bohatě vyzásobené expo, o den dříve se projedou i samy děti. A především přijedou olympijští vítězové Kateřina Neumannová, Jaroslav Kulhavý, Jiří Ježek a … nechte se překvapit, ale tohle bude doopravdy superstar! Už brzy, sledujte čerstvé aktuality.

Běh už tu má svůj vyhlášený závod, přírodní Lipenský půlmaraton s převýšením 680 metrů, který je jako obvykle i součástí zážitkového Trail Running Cupu (i s kratší trasou 8 km). Startuje se v neděli 21. srpna ve 14 hodin v maríně. Trasa vede nejprve do sjezdovky, pak na vrchol Lúče, mezi skalkami dolů do Loučovic, podél Čertových proudů a severní stranou údolí zpět až na vrchol Stezky v korunách stromů a pak zpět na břeh přehradní nádrže. Skutečně ultimátní vyhlídková „jízda“ po svých.

Přihlášky a kompletní program

Zkušený pořadatelský tým připravuje v rámci letos desetidenního Lipno Sport Festu (11.-21. 8.) ohromnou porci oblíbených aktivit od běžecké školy, lezecké stěny, veslařských lekcí šampiona Václava Chalupy, cvičení zumby nebo aerobiku, ale i třeba parkour a dětský orientační běh. Nebude chybět hudební festival s mnoha hvězdami (loni i Meky Žbirka, Aneta Langerová nebo Tata Bojs), letní kino, divadýlko pro děti – to vše komplet zdarma. Při Tri-Lipno se můžete těšit na vysoký závodnický standard v podobě značení tratí, občerstvení i výsledkového servisu, kompletní časomíru zajistí osvědčená platforma orgsu.com. Pro další informace sledujte web www.lipnosportfestival.cz kde najdete i přihlášky.