Triumfy v aquatlonovém poháru si z Českých Budějovic odvezli Koblížek a Pičmanová

Triumfy v aquatlonovém poháru si z Českých Budějovic odvezli Koblížek a Pičmanová

Přesně 174 závodníků se postavilo na start druhého závodu Českého poháru v aquatlonu, který se v sobotu 18. března uskutečnil v Českých Budějovicích. Za triumf si nejvíce pohárových bodů připsali Šimon Koblížek a Zuzana Pičmanová.

EGE Aquatlon České Budějovice se uskutečnil po roční pauze, letošní ročník tak měl pořadové číslo 11. Závodníci při něm nejprve absolvovali 400m plaveckou část v 50m bazénu, čímž je jihočeský závod v pohárovém kalendáři jedinečný. 5km běh, na jehož trať se aquatlonisté vydali Gundersenovou metodou podle plaveckých časů, se pak odehrál za nádherného slunečného počasí v přilehlém parku Stromovka. 

V závodě mužů plaval i tentokrát nejrychleji dorostenec Jakub Mittner, který dohmátl v čase 4:20.1. Jen o půl vteřiny pomalejší byl Šimon Koblížek, obhájce vítězství z prvního pohárového závodu ve Zlíně. „Snažil jsem se Kubu hlídat, ale v polovině plavání mi dával snad pět vteřin. Tempo ale neudržel, a tak jsem dohmátl jen o pět desetin později. Na běh jsme díky tomu šli společně, tam už jsem si vítězství v pohodě pohlídal,“ popsal Koblížek, který zvítězil v čase 20:13.25.

Druhé místo obsadil dorostenec Filip Toul, který si připsal vůbec nejrychlejší běžecký čas (15:40) a na vítěze ztratil 24 vteřin. Bronz patří Šimonu Michálkovi.

„Teď už se těším na další závod do Příbrami, který se bude konat zároveň jako mistrovství republiky. Doufám, že přijedou také kluci z triatlonové reprezentace a bude z toho zajímavý závod,“ dodal Koblížek.

Mezi ženami plavala nejrychleji juniorka Veronika Holaniková (5:03.08). Druhý nejrychlejší čas patřil Zuzaně Pičmanové, která vstupovala do běžecké části o pouhé dvě vteřiny později. „I když pro mě byla ta padesátka dlouhá a plavání mě bolelo, byl z toho docela dobrý čas. V běhu jsem se pak prakticky hned dostala na první místo, které jsem si pohlídala až do cíle,“ řekla Pičmanová, která se s každým krokem svým soupeřkám vzdalovala a připsala si jednoznačně nejrychlejší běžecký čas.

Cílovou pásku zvedla nad hlavu v čase 22:38.21. Druhá finišovala Edita Pozlerová, která ztratila 50 vteřin. Třetí místo si odvezla Veronika Holaniková.

Český pohár v aquatlonu má před sebou ještě dva závody. 16. dubna se bude závodit v Příbrami, o týden později pak na Praze 11. „Obou závodů se plánuju zúčastnit. Ale na celkové vítězství v poháru zatím nemyslím, i když by bylo hezké,“ dodala Pičmanová.

Výsledky

EGE Aquatlon České Budějovice, 18. března 2023

Muži: 1. Šimon Koblížek 20:13, 2. Filip Toul 20:37, 3. Šimon Michálek 20:56

Ženy: 1. Zuzana Pičmanová 22:38, 2. Edita Pozlerová 24:28, 3. Veronika Holaniková 24:43

Kompletní výsledky najdete zde.